Aktywacja Windowsa - problem

Witam,

Kupiłem laptopa Acer, od razu potem oprogramowanie (oryginalne) i sterowniki zostały zainstalowane, ale niestety zaczęła wyświetlać się informacja o aktywacji - zgodnie ze wskazówkami robiłem kolejne kroki, aż do tego, gdzie trzeba podać klucz. Podałem POPRAWNY (z 5 razy sprawdzałem i próbowałem) klucz, a tutaj się wyświetla, że jest niepoprawny.

Czytałem, że ważność może wygasnąć, ale co teraz mam zrobić? Nie ma mowy o przeinstalowywaniu co 30 dni.

A, no i dzisiaj zainstalowałem Service Packa 2 i ten czas się właśnie zresetował do 30, bo już były chyba dwa tygodnie.

Piszą, że jeśli nie aktywuję w ciągu tego czasu, to nie będę mógł korzystać z systemu WIndows.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Mateusz.

Spróbuj aktywować Windowsa przez telefon po prostu.

http://support.microsoft.com/kb/307890/pl

Dokładnie tak zrób. A to jest ciekawe, że jeszcze sprzedawają Windows XP SP1?? Ktoś Cię w balona chyba zrobił.

Dzięki.

Nie sprzedają tylko mam starą płytę, zainstalowaną kilka lat temu na innym komputerze :wink:

A ten SP 2 to nawet sam nie wiem skąd miałem. Może się sam z aktualizacji zainstalował xd

Z tym aktywowaniem tak jest że przez internet można aktywować tylko kilka razy.

Potem trzeba dzwonić.

Sam sobie odpowiedziałeś… Używasz nośnika (i klucza pewnie też) ze starego komputera. Ten klucz został już aktywowany i przypisany do tamtego komputera. Jeśli kupiłeś system OSOBNO a nie razem z tamtym komputerem to powinno się udać aktywować go telefonicznie. Jeśli zaś system pochodzi z kompletnego zestawu komputerowego to to nie przejdzie.

:roll:

SilberPunkt , a skąd wiesz że nie ma BOXa ??

Nie ma BOXa bo nie miałby problemów z aktywacją na innym komputerze.

:roll:

Wersję box można również tylko kilka razy aktywować przez internet, następne aktywacje muszą być telefoniczne.