Aktywacja Windowsa - problem

(Stefek Morela) #1

Witam,

Kupiłem laptopa Acer, od razu potem oprogramowanie (oryginalne) i sterowniki zostały zainstalowane, ale niestety zaczęła wyświetlać się informacja o aktywacji - zgodnie ze wskazówkami robiłem kolejne kroki, aż do tego, gdzie trzeba podać klucz. Podałem POPRAWNY (z 5 razy sprawdzałem i próbowałem) klucz, a tutaj się wyświetla, że jest niepoprawny.

Czytałem, że ważność może wygasnąć, ale co teraz mam zrobić? Nie ma mowy o przeinstalowywaniu co 30 dni.

A, no i dzisiaj zainstalowałem Service Packa 2 i ten czas się właśnie zresetował do 30, bo już były chyba dwa tygodnie.

Piszą, że jeśli nie aktywuję w ciągu tego czasu, to nie będę mógł korzystać z systemu WIndows.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Mateusz.

(Sebos99) #2

Spróbuj aktywować Windowsa przez telefon po prostu.

http://support.microsoft.com/kb/307890/pl

(waderr73) #3

Dokładnie tak zrób. A to jest ciekawe, że jeszcze sprzedawają Windows XP SP1?? Ktoś Cię w balona chyba zrobił.

(Stefek Morela) #4

Dzięki.

Nie sprzedają tylko mam starą płytę, zainstalowaną kilka lat temu na innym komputerze :wink:

A ten SP 2 to nawet sam nie wiem skąd miałem. Może się sam z aktualizacji zainstalował xd

(eyeti) #5

Z tym aktywowaniem tak jest że przez internet można aktywować tylko kilka razy.

Potem trzeba dzwonić.

(SilberPunkt) #6

Sam sobie odpowiedziałeś... Używasz nośnika (i klucza pewnie też) ze starego komputera. Ten klucz został już aktywowany i przypisany do tamtego komputera. Jeśli kupiłeś system OSOBNO a nie razem z tamtym komputerem to powinno się udać aktywować go telefonicznie. Jeśli zaś system pochodzi z kompletnego zestawu komputerowego to to nie przejdzie.

:roll:

(fiesta) #7

SilberPunkt , a skąd wiesz że nie ma BOXa ??

(SilberPunkt) #8

Nie ma BOXa bo nie miałby problemów z aktywacją na innym komputerze.

:roll:

(fiesta) #9

Wersję box można również tylko kilka razy aktywować przez internet, następne aktywacje muszą być telefoniczne.