Aktywacja Windowsa XP Home Edition na innym komputerze

Siemka !.Właśnie kupiłem od koleżanki Win XP HE w wersji OEM.Ona miała go raz aktywowanego.I tutaj moje pytanie :

Czy aktywacja pójdzie zgodnie z planem ? i czy nie będzie żadnych problemów ??

nie aktywujesz systemu legalnie w wersji OEM na innym kompie

Ale chodzi o to że ona usuneła ten HE ze swojego kompa i przeszła Media Center

i…? to nie ma nic do rzeczy…

Czyli co windows do śmietnika ma pójść ?? BO ona mi kasy już nie odda !

dokalndie tak :stuck_out_tongue: chyba ze Ci dziewczyna odda swoja płyte głowna :smiley: w co wątpie… mozesz tez zadzwonic do MS i znimi pogadac ze niby Ci sie płyta spaliła a masz orginalnego windowsa… ale oni na to nie pójdą…

Sama nazwa wskazuje że OEM jest Naciśnij link

zależy z czym kupiła bo jak z myszką lub klawiaturą tak jak ja to nie ma problemu przy zmianie komputera z aktywacją gorzej jak przypisany do płyty głównej :stuck_out_tongue:

Z myszką ?? Pierwsze słysze chyba raczej z komputerem a nie z myszką przecież OEM jest dużo tańszy od BOX to co ja myszke za 5zł kupie i już bede miał tańszą niczym sie nei różniacą wersje OEM !!

Jeszcze jest jedne ostateczne wyjście z tego, zadzwoń do Microsoft i powiedz im że płyta głowna Ci się popsuła i czy kupno nowej tej samej płyty da się aktywować system WindowsXP Home wersja OEM na moim komputerze. :lol:

Do pewnego czasu była licencja OEM sprzadawana z elementem komputera służącego do uruchomienia komputera :wink: :wink:

windows był dodany do kompa.Chyba nie jest przypisany do płyty głównej (tak sądzę).A jak byłby to będą jakieś błędy podczas instalacji windowsa czy podczas aktywacji ??

wszystko się okaże przy aktywacji :wink:

Niesety ale ten widnows jest na szmelc chyba ze Ci kolezanka odda płytę. Nie powinna ci sprzedawac OEMowego ststemu aktywowanego juz na jakiejs plycie glownej, bo jest nic nie warty bez tej płyty.

Zdecydowanie nie.

Przy instalacji może i nie, gorzej z aktywacją. 8)

Obecnie system w wersji OEM można zakupić bez żadnego komponentu ale to nie zmienia faktu że przy aktywacji OS jest przypisywany do płyty głównej :slight_smile:

Jeśli ona go nie instalowała to problemów być nie powinno. Jeśli go zainstalowała i zarejestrowała to ty go nie zarejestrujesz!

mat987 a dostrzegasz moze róznice miedzy AKTYWACJĄ a REJESTRACJĄ !!

Warunki licencji swoją drogą a życie swoją , przecież nie musi mówić że kupił go od koleżanki , instaluje się normalnie tylko po aktywację i rejestrację trzeba przedzwonić do MS i powiedzieć , że się modernizowało komputer ( wymiana płyty bo spaliła się ) i w MS są też ludzie i aktywacje i rejestracje zrobią bez problemu . Pewnie zaraz dostanę oper za nakłanianie do oszustwa ale życie nie jest tylko czarne albo białe i trzeba jakoś sobie radzić , a jeżeli kupił go od koleżanki a jest płyta orginalna i jak do tego koleżanka pozbyła się systemu z komputera to ja nie widzę problemu i MS też nie będzie widział bo nie musi wszystkiego wiedzieć a też w końcu zależy im by było jak najwięcej orginalnego oprogramowania na rynku ich oprogramowania.

no wlasnie bo wyobrazmy sobie taka sytuacje - ja mam oryginalnego xp pro ale wiadomo ze za kilka lat kompa trzeba zmieniac i co wtedy ? a jesli zadzwonie do MS i powiedza ze nie wieza ze to moj windows to co wtedy - probowal ktos z was czegos takiego ??