Aktywny Hub USB

(Draxgar) #1

Witam,

Chciałem kupić aktywny hub usb(wzmacniający sygnał), a ponieważ nie miałem w tej dziedzinie doświadczeń: Co polecacie?

Chodzi o podłączenie aparatu. Przez zwykły przedłużacz usb, sygnał jest na tyle wytłumiony, iż komputer nie rozpoznaje/widzi aparatu. Dodatkowe porty usb zawsze się przydadzą. (jakby co to aparat kodak Z1275)

Najlepiej jakby towar był dostępny w tym sklepie http://infoglob.pl

Jak zwykle, najbardziej interesujące będzie: stosunek cena/jakość

(system) #2

A powiedz mi, nie chwyta sygnału po zastosowaniu ilu metrowego przedłużacza? Napisz ile razem pa kabel+przedłużacz.

Pozdrawiam.

(Draxgar) #3

całość jest krótka. 2-3metry.

Najkrótszy przedłużacz dostępny na rynku metr, czy półtora i najkrótszy kabel, metr, czy półtora.

Zmierzę jeśli Ci zależy :slight_smile: w każdym bądź razie nic długiego. Sam się dziwiłem, ze traci sygnał...

(system) #4

Może spróbuj przeinstalować sterowniki do chipsetu. Podaj model płyty głównej to Ci damy linka do najnowszych, bo coś mi tu nie pasuje z tą długością. Problem chyba leży w czym innym.

PS. model płyty możesz sprawdzić programem :arrow: EVEREST.

Pozdrawiam :slight_smile:

(Spwmarluk) #5

ja bym obstawiał kiepski kabel USB. Miałem taki problem z drukarkami pracującymi w trybie USB 2.0 ,na dziadowym kablu były niezłe szopki i trzeba było wyłączyć USB 2.0 w kompie żeby zaczęło działać.

Wymień kabel na podwójnie ekranowany i z filtrem przeciwzakłóceniowym, bardzo możliwe, że pomoże:)

(Draxgar) #6

Sterowniki do chipsetu... zapraszam :slight_smile: MSI MS 6380E

tutaj informacje m.in. o płycie głównej

Osobiście nie przeczę, iż to może być wina kabla usb. Ale przydatniejszy dla mnie byłby hub usb a nie kabel podwójnie ekranowany (gdzie ja znajdę takie cudo i ile mnie wyniesie? Nie taniej byłby hub? :))