Aktywny Hub USB

Witam,

Chciałem kupić aktywny hub usb(wzmacniający sygnał), a ponieważ nie miałem w tej dziedzinie doświadczeń: Co polecacie?

Chodzi o podłączenie aparatu. Przez zwykły przedłużacz usb, sygnał jest na tyle wytłumiony, iż komputer nie rozpoznaje/widzi aparatu. Dodatkowe porty usb zawsze się przydadzą. (jakby co to aparat kodak Z1275)

Najlepiej jakby towar był dostępny w tym sklepie http://infoglob.pl

Jak zwykle, najbardziej interesujące będzie: stosunek cena/jakość

A powiedz mi, nie chwyta sygnału po zastosowaniu ilu metrowego przedłużacza? Napisz ile razem pa kabel+przedłużacz.

Pozdrawiam.

całość jest krótka. 2-3metry.

Najkrótszy przedłużacz dostępny na rynku metr, czy półtora i najkrótszy kabel, metr, czy półtora.

Zmierzę jeśli Ci zależy :slight_smile: w każdym bądź razie nic długiego. Sam się dziwiłem, ze traci sygnał…

Może spróbuj przeinstalować sterowniki do chipsetu. Podaj model płyty głównej to Ci damy linka do najnowszych, bo coś mi tu nie pasuje z tą długością. Problem chyba leży w czym innym.

PS. model płyty możesz sprawdzić programem :arrow: EVEREST.

Pozdrawiam :slight_smile:

ja bym obstawiał kiepski kabel USB. Miałem taki problem z drukarkami pracującymi w trybie USB 2.0 ,na dziadowym kablu były niezłe szopki i trzeba było wyłączyć USB 2.0 w kompie żeby zaczęło działać.

Wymień kabel na podwójnie ekranowany i z filtrem przeciwzakłóceniowym, bardzo możliwe, że pomoże:)

Sterowniki do chipsetu… zapraszam :slight_smile: MSI MS 6380E

tutaj informacje m.in. o płycie głównej

Osobiście nie przeczę, iż to może być wina kabla usb. Ale przydatniejszy dla mnie byłby hub usb a nie kabel podwójnie ekranowany (gdzie ja znajdę takie cudo i ile mnie wyniesie? Nie taniej byłby hub? :))