Aktywny pulpit w Viscie

Bardzo mnie ciekawi czy jest w Viscie cos takiego co znamy z poprzednich OS co sie nazywało Aktywnym Pulpitem (Active Desktop) ???

Mam problem z desktopem, gdzyz obrazek z deskopu zniknął, w folderach zaś gdy wybieram widok “duże ikony” nie widac miniaturek plików. Jest tylko biale pole w którym powinna być miniaturka nad znawą pliku.

Gdy próbuje wrzucić jakies inne zdjęcie na pulpit nic sie nie dzieje. Oczywiście restartowałem juz system itp i skanowałem itp.

W końcu mi przyszło na myśl żeby wrzucic na pulpit obrazek w bitmapie - i wtedy sie pokazał.

Wygląda mi to podobnie jak w poprzednich windowsach przy wyłączonym “Aktywnym pulpicie”.

Nie wiem tylko czy w Viscie wogle istnieje cos takiego jak “Aktywny pulpit”. A moze jest jakis jego inny odpowiednik?

Jeżeli coś wiecie na ten temat i ewentualnie jak włączyć ponownie ten “Aktywny pulpit” prosze o info.

Też tego szukałem, ale nie znalazłem. Chyba nie ma :frowning:

Jest… ale czy to jest active desktop oto jest pytanie.

Sorki, jednak nie ma, na Vista wcieło tę zakładkę odpowiedzialną za to ustawienie :frowning: .

:o , szukajcie a znajdziecie… http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/bounty-program-success-active-desktop-replacement-for-vista/