Akumulatorki a ładowarki

Czy ktoś może wytłumaczyć mi symbolikę akumulatorków ponieważ mam zestaw bezprzewodowy (mysz i klawiatura) i chciałbym kupić ładowarkę do akumulatorków znajdujących się w tym sprzęcie. W myszce mam zwykłe “paluszki” a w klawiaturze “paluszki” tylko te takie cieniutkie - jakie mają one oznaczenia i jaką ładowarke powinienem do nich kupić ??

W zasadzie myszy i klawiatóry są sprzedawane ze zwykłymi bateriami nie akumulatorami , chyba że mysza jest w komplecie ze stacją dokującą (ładowarką) wtenczas w komplecie są akumulatory, sprawdz jakie napięcie opisane jest na baterii jak bedzie to 1,5V to jest zwykła bateria która nie nadaje sie do ładowania jak bedzie 1,2V to jest akumulator. Zewnętrznym wyglądem bateria od akumulatora niczym sie nie różni.

“Cieniutkie” - AAA

“Zwykłe” - AA

Więcej - tutaj

Akumulatorki mogą mieć napis - Rechargeable

Baterie mogą mieć napis - Do not rechargeable

oznaczenie akumulatorkow:

-pojemność - zazwyczaj w zakresie od 1300mAh do 2800mAh (mili ampero godzin) - im wiecej mAh tym dluzej na takim akumulatorku popracujesz :slight_smile:

-napięcie - 1.2V - 1.5V - zobacz jakie masz na starych bateriach i kup takie same akumulatorki (podejrzewam ze bedzie to 1.5V)

a jesli chodzi o ładowarke… każda naładuje ci akumulatorki… z tym że różnią sie one szybkością ładowania z tym że jak kupisz “szybką” ładowarke… to skracasz życie swoim akumulatorkom… najlepiej kupic taka ladowarke ktora naladuje twoje akumulatorki w ok. 5~6 godzin

pozdro :smiley: