Alarmy, restarty w moim kompie

Jakieś trzy lata temu, tydzień po kupieniu kompa, zaczął mi wyłączać gry do pulpitu. Po jakimś czasie miałem podział gier, na te co mi się w ogóle nie wyłączają, na te co mi się gaszą co jakiś czas i na te, w które nie mogłem w ogóle grać, bo mi się gasiły, co minutę czy co pół. Potem zamiast gry wyłączać, zaczął się komp sam restartować. Jakiś rok temu miałem nowy problem, a mianowicie, komp zaczął mi się na grach całkowicie wyłączać i dotego dochodził niekończący się alarm, podobny do alarmu z karetki. Aktualnie alarm włącza mi się przy każdej grze, nawet w takich jak icy tower, saper, pasjans, wszystkie. Teraz moje gry dzielą się na te, w które nie mogę grać i hmm…i na żadne inne, bo w żadne grać nie mogę. Poza tym włącza mi się alarm także w wordzie, paincie, podczas oglądania filmów, czy muzyki, podczas pobytu w internecie, na googlach, na gg,czyli wszędzie. Nie mogę robić nic. Alarm włącza mi się różnie: co minutę, co pięć, niedawno nawet wytrzymał godzinę. Ten post piszę teraz jakiś szósty raz z powodu wyłączania się kompa, mam nadzieję, ze mi się teraz nie wyłączy. Prosiłbym o pomoc, co mam zrobić, żeby wszystko było w porządeczku?

Mój sprzęt:

AMD AthlonXP2500+

1,83GHz

512Ram

Microsoft WindowsXP Home Edition

Radeon9200Series

Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> odhacz Automatycznie uruchom ponownie. Po tym spiszesz dane z BSODa (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzuć te dane tutaj.

Sprawdź RAM programem -> Memtest86

Sprawdź temperatury programem -> EVEREST Home Edition

Poda jaki masz zasilacz (jakiej firmy).

podaj dokładnie jaki to jest alarm, ciągły, przerywany i czy jest z głośniczka systemowego

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 20:31

i jaki masz typ biosu

Chodzi o to, bo zabardzo to nie wiem?

Temperatury:

Płyta główna 68 °C (154 °F)

Aux 32 °C (90 °F)

WDC WD800JB-00ETA0 36 °C (97 °F)

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” , to co na czerwono usuwasz ręcznie z dysku:

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:

To jest wina hardware. Zrób wszystko to, o co prosili koledzy.

zasilacz-shuuttle AK-39N KT400

alarm jest…nie wiem jak to opisać…składa sie z dwóch dźwięków, pierwszy dłuższy, drugi krótszy, tak jakby się wymawiało iiiiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiuuu i tak bez końca

Nie wiem jak tego programu używać. Puszczam i się wyświetla jakieś czarne okienko, gdzie mam coś wpisać.

Nie rozumiem tego. Co to jest HJT?

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 21:36

[BIOS]

Właściwości BIOS’u:

Sprzedawca Phoenix Technologies, LTD

Wersja 6.00 PG

Data wydania 08/11/2003

Rozmiar 256 KB

Urządzenia startowe Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120

Możliwości Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD

Obsługiwane standardy DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP

Możliwości rozbudowy ISA, PCI, AGP, USB

z tego co piszesz bez względu na typ biosu wskazuje to jednoznacznie na problem z płytą główną, chociaż niekoniecznie musi to być płyta bo może to powodować, któraś z kart rozszerzeń, przede wszystkim sprawdź pamięci, jeśli masz dwie to zostaw tylko jedną, spóbuj także zamienić miejscami w gniazdach, drugie sprawdź kartę grafiki / najlepiej podstawić inne /, masz stanowczą za wysoką temperaturę procesora, albo wentylator+radiator nie wyrabia, albo nie ma dobrego styku na płaszczyźnie procesor-radiator, należałoby to rozmontować i oglądnąć, może trzeba zmienić chłodzenie lub tylko przesmarować pastą. Dlatego ten problem występuje po jakimś czasie gdy procesor się nagrzeje. Spróbuj odkręcić boki obudowy to trochę obniży temperaturę w wnętrzu kompa.

  1. postaw nowy system

  2. zaktualizuj bios i stery do grafy oraz plyty głównej

  3. jesli to nie pomoze pozycz od kogos zasilacz i zobacz jak trybi. mysle ze na taki sprzet 300 spokojnie wystarczy ale jakby bylo wiecej to chyba komputer sie nie obrazi :wink:

  4. natomiast jesli to nie pomoze to jest juz duzy problem. bo moze byc to cokolwiek. a ciekaw jestem jaka masz temp. na procku

To jest Hijack, program, w którym robiłeś skan systemu. Usuń najpierw zaznaczony folder ręcznie a potem podane wpisy, zaptaszając je i klikając na dole “Fix checked”. I wklej proszę nowe logi, także z SilentRunners :slight_smile:

PS:Obudowę mam już zdjętą od roku(oczywiście wycieram wnętrze z kurzu)

A jak tam napięcia zasilacza?

A jak temperatury wszystkiego - szczególnie karty grafiki - palec i sprawdź.

Zrób porządną konserwację kompa - nie wycierać tylko wyjąć pamięć i karty,wyczyścić i odkurzyć wszystko dokładnie, złącza stykowe kart i pamięci,cooler CPU i resztę.

Podmień kartę grafiki na inną,wcześniej dokładnie odinstaluj stery i oprogramowanie karty i uruchom kartę na sterze systemowym XP.

Załóż inną kartę i wgraj stery i sprawdź.

Dlaczego nie robiłeś tego na gwarancji kompa.

No i karta typ biurowy,nie do gier.

I to,jeśli odczyt dobry stanowczo za wysoko max 40/45 stopni - sprawdź chłodzenie na chipie płyty,zdejmij cooler/radiator wymień pastę i załóż cooler/radiator lub zmień chłodzenie na lepsze, jak jest sam radiator załóż cooler.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

Dodatkowo temperatury sprawdź w biosie.

Od siebie dodam, że logi już są ok. :slight_smile:

Możesz ciachnąć ten wpis:

Chciałbym powiedziec ze mialem podobny problem, tzn komp sie resetowal. Wszystko przez karte graficzna, tez 9200 sprobuj skombinowac inna i podlaczyc. Wg klopoty znikna, chyba ze to wina plyty glownej.

Zamontowałem wiatraczki, jednak był przegrzany. Alarmów nie mam wogóle, odczasu do czasu jakiś restart się włączy. Gry się jeszcze wyłączają, to chyba przez kartę. Ale główny problem mam już z głowy.