Alarmy, restarty w moim kompie

(Marcinek6000) #1

Jakieś trzy lata temu, tydzień po kupieniu kompa, zaczął mi wyłączać gry do pulpitu. Po jakimś czasie miałem podział gier, na te co mi się w ogóle nie wyłączają, na te co mi się gaszą co jakiś czas i na te, w które nie mogłem w ogóle grać, bo mi się gasiły, co minutę czy co pół. Potem zamiast gry wyłączać, zaczął się komp sam restartować. Jakiś rok temu miałem nowy problem, a mianowicie, komp zaczął mi się na grach całkowicie wyłączać i dotego dochodził niekończący się alarm, podobny do alarmu z karetki. Aktualnie alarm włącza mi się przy każdej grze, nawet w takich jak icy tower, saper, pasjans, wszystkie. Teraz moje gry dzielą się na te, w które nie mogę grać i hmm....i na żadne inne, bo w żadne grać nie mogę. Poza tym włącza mi się alarm także w wordzie, paincie, podczas oglądania filmów, czy muzyki, podczas pobytu w internecie, na googlach, na gg,czyli wszędzie. Nie mogę robić nic. Alarm włącza mi się różnie: co minutę, co pięć, niedawno nawet wytrzymał godzinę. Ten post piszę teraz jakiś szósty raz z powodu wyłączania się kompa, mam nadzieję, ze mi się teraz nie wyłączy. Prosiłbym o pomoc, co mam zrobić, żeby wszystko było w porządeczku?

Mój sprzęt:

AMD AthlonXP2500+

1,83GHz

512Ram

Microsoft WindowsXP Home Edition

Radeon9200Series

(Bbieniol) #2

Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> odhacz Automatycznie uruchom ponownie. Po tym spiszesz dane z BSODa (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzuć te dane tutaj.

Sprawdź RAM programem -> Memtest86

Sprawdź temperatury programem -> EVEREST Home Edition

(system) #3

Poda jaki masz zasilacz (jakiej firmy).

(Ferdek31) #4

podaj dokładnie jaki to jest alarm, ciągły, przerywany i czy jest z głośniczka systemowego

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 20:31

i jaki masz typ biosu

(Marcinek6000) #5

Chodzi o to, bo zabardzo to nie wiem?

Temperatury:

Płyta główna 68 °C (154 °F)

Aux 32 °C (90 °F)

WDC WD800JB-00ETA0 36 °C (97 °F)

(Joan Sunshine) #6

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole "Fix checked" , to co na czerwono usuwasz ręcznie z dysku:

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:

To jest wina hardware. Zrób wszystko to, o co prosili koledzy.

(Marcinek6000) #7

zasilacz-shuuttle AK-39N KT400

alarm jest..nie wiem jak to opisać...składa sie z dwóch dźwięków, pierwszy dłuższy, drugi krótszy, tak jakby się wymawiało iiiiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiuuu i tak bez końca

Nie wiem jak tego programu używać. Puszczam i się wyświetla jakieś czarne okienko, gdzie mam coś wpisać.

Nie rozumiem tego. Co to jest HJT?

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 21:36

[BIOS]

Właściwości BIOS'u:

Sprzedawca Phoenix Technologies, LTD

Wersja 6.00 PG

Data wydania 08/11/2003

Rozmiar 256 KB

Urządzenia startowe Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120

Możliwości Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD

Obsługiwane standardy DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP

Możliwości rozbudowy ISA, PCI, AGP, USB

(Ferdek31) #8

z tego co piszesz bez względu na typ biosu wskazuje to jednoznacznie na problem z płytą główną, chociaż niekoniecznie musi to być płyta bo może to powodować, któraś z kart rozszerzeń, przede wszystkim sprawdź pamięci, jeśli masz dwie to zostaw tylko jedną, spóbuj także zamienić miejscami w gniazdach, drugie sprawdź kartę grafiki / najlepiej podstawić inne /, masz stanowczą za wysoką temperaturę procesora, albo wentylator+radiator nie wyrabia, albo nie ma dobrego styku na płaszczyźnie procesor-radiator, należałoby to rozmontować i oglądnąć, może trzeba zmienić chłodzenie lub tylko przesmarować pastą. Dlatego ten problem występuje po jakimś czasie gdy procesor się nagrzeje. Spróbuj odkręcić boki obudowy to trochę obniży temperaturę w wnętrzu kompa.

(system) #9
  1. postaw nowy system

2. zaktualizuj bios i stery do grafy oraz plyty głównej

3. jesli to nie pomoze pozycz od kogos zasilacz i zobacz jak trybi. mysle ze na taki sprzet 300 spokojnie wystarczy ale jakby bylo wiecej to chyba komputer sie nie obrazi :wink:

4. natomiast jesli to nie pomoze to jest juz duzy problem. bo moze byc to cokolwiek. a ciekaw jestem jaka masz temp. na procku

(Joan Sunshine) #10

To jest Hijack, program, w którym robiłeś skan systemu. Usuń najpierw zaznaczony folder ręcznie a potem podane wpisy, zaptaszając je i klikając na dole "Fix checked". I wklej proszę nowe logi, także z SilentRunners :slight_smile:

(Marcinek6000) #11

PS:Obudowę mam już zdjętą od roku(oczywiście wycieram wnętrze z kurzu)

(JNJN) #12

A jak tam napięcia zasilacza?

A jak temperatury wszystkiego - szczególnie karty grafiki - palec i sprawdź.

Zrób porządną konserwację kompa - nie wycierać tylko wyjąć pamięć i karty,wyczyścić i odkurzyć wszystko dokładnie, złącza stykowe kart i pamięci,cooler CPU i resztę.

Podmień kartę grafiki na inną,wcześniej dokładnie odinstaluj stery i oprogramowanie karty i uruchom kartę na sterze systemowym XP.

Załóż inną kartę i wgraj stery i sprawdź.

Dlaczego nie robiłeś tego na gwarancji kompa.

No i karta typ biurowy,nie do gier.

I to,jeśli odczyt dobry stanowczo za wysoko max 40/45 stopni - sprawdź chłodzenie na chipie płyty,zdejmij cooler/radiator wymień pastę i załóż cooler/radiator lub zmień chłodzenie na lepsze, jak jest sam radiator załóż cooler.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

Dodatkowo temperatury sprawdź w biosie.

(adam9870) #13

Od siebie dodam, że logi już są ok. :slight_smile:

Możesz ciachnąć ten wpis:

(Kaczan87) #14

Chciałbym powiedziec ze mialem podobny problem, tzn komp sie resetowal. Wszystko przez karte graficzna, tez 9200 sprobuj skombinowac inna i podlaczyc. Wg klopoty znikna, chyba ze to wina plyty glownej.

(Marcinek6000) #15

Zamontowałem wiatraczki, jednak był przegrzany. Alarmów nie mam wogóle, odczasu do czasu jakiś restart się włączy. Gry się jeszcze wyłączają, to chyba przez kartę. Ale główny problem mam już z głowy.