Alcohol 52% - czy szpieguje?

Witam. Mam pewien problem, mam oryginalne gry, ale część z nich jest mocno porysowanych [nośniki]. Chcę sobie wykonać kopię zapasową [Icewind Dale Saga]. Czy Alcohol 52%:

  • Wykona kopię DVD ?

  • Jest czysty od spyware/adware/trojany ?

Z tego co mi wiadomo, to alcohol 52% to emulator napędu CD/DVD, jednak powinien wykonać także obraz płyty, tak przynajmniej pisze w specyfikacji programu. Co do czystości tego programu to się nie orientuję…

W specyfikacji pisze, że freeware i jestem pewien, że program czysty od wirusów.

52-ka nie kopiuje dvd do tego jest potrzebny alkochol 120

Jest jakiś darmowy [100% clean] soft do DVD ?

ImgBurn-ale jeżeli gra jest zabezpieczona-to jej nie skopiujesz!

Icewind Dale-zabezpieczenie to LaserLock-możliwe wykonanie działającej kopii,ale nie 1:1

Icewid Dale:Heard Of Winter-zabezpieczenie-StarForce 3-to już wyższa liga-raczej nie wykonalne(nie będzie działać z obrazu płyty)Można spróbować programem Daemon Tools Pro Advanced-najnowszą wersją(trial) i programu StarFuck który Blacklistuje napędy.

A tak po za tym to Alcohol 52% jest ok’ nie ma żadnych ‘‘śmieci’’!! :lol:

To jest Icewind Dale Saga za 20PLN i nie jest zabezpieczona [A-Ray]. W sumie mogę kupić drugi nośnik bo 20pln to nie sa duże pieniądze, ale z drugiej strony to po co drugi raz płacić za to samo.

A-Rey Scanner jest dobrym programem,ale już trochę starym.Czasami zabezpieczenie pojawia się dopiero po zainstalowaniu gry-sprawdzisz to opcją-Scan Directory i wskazując folder gdzie jest gra.

A jeżeli jak twierdzisz granie jest zabezpieczona to teorytycznie powinien dać radę nawet Nero.

Ale bardzo dobry jest ImgBurn!Czy ta gra wymaga płyty w napędzie?

Alcohol 52% jest czysty, tworzy pliki obrazów płyt cd i dvd, ale ich nie nagrywa na fizyczne nośniki. Czyli robi wszystko to samo co deamon tools, ale w przeciwieństwie do niego jest wolny od wirusów/trojanów.