Alekrt w kaspierskim PHPBB by przemo

to komunikaty z antywirusa

snap1jv5.jpg

snap2qn4.jpg

U mnie często tak się dzieje jak wchodze na forum phpbb.Kliknij Allow jeśli chcesz zaakceptować , kliknij na Deny jeśli chcesz zablokować.Ja bym na twoim miejscu zaakceptował.Ja przynajmniej tak robie i nic się nie dzieje.

Na pewnym bardzo popularnym forum dostalem bana za to ze mi nerwy popuscily i tu sie tez musze odezwac

Rafi jak moge zapytac co ty piszesz ??? :o :o :o

Henry89 nie zezwalaj idzie to wylaczyc w funkcji anty spay

ale nie rob tego kilka razy gdy logowalem sie do ebay wyskakiwal komunikat ze haslo zle podane i dopiero po 2 razie wchodzilo i tak kilka razy replay.

teraz zrozumialem przez co to w tedy bylo, mialem pande i nic takiego nie pokazywala

wklejam tekst z wikipedia przeczytaj

Phishing (spoofing) - w branży komputerowej, oszukańcze pozyskanie poufnej informacji osobistej, jak hasła czy szczegóły karty kredytowej, przez udawanie osoby godnej zaufania, której te informacje są pilnie potrzebne. Jest to rodzaj ataku opartego na inżynierii społecznej.

Termin został ukuty w połowie lat 90. przez crackerów próbujących wykraść konta w serwisie AOL. Atakujący udawał członka zespołu AOL i wysyłał wiadomość do potencjalnej ofiary. Wiadomość zawierała prośbę o ujawnienie hasła, np. dla “zweryfikowania konta” lub “potwierdzenia informacji w rachunku”. Gdy ofiara podawała hasło, napastnik uzyskiwał dostęp do konta i wykorzystywał je w przestępczym celu, np. do wysyłania spamu.

Termin phishing jest niekiedy tłumaczony jako password harvesting fishing (łowienie haseł). Inni utrzymują, że termin pochodzi od nazwiska Briana Phisha, który miał być pierwszą osobą stosującą techniki psychologiczne do wykradania numerów kart kredytowych, jeszcze w latach 80. Jeszcze inni uważają, że Brian Phish był jedynie fikcyjną postacią, za pomocą której skamerzy wzajemnie się rozpoznawali.

Dzisiaj przestępcy sieciowi wykorzystują techniki phishingu w celach zarobkowych. Popularnym celem są banki czy aukcje internetowe. Phisher wysyła zazwyczaj spam do wielkiej liczby potencjalnych ofiar, kierując je na stronę w Sieci, która udaje rzeczywisty bank internetowy, a w rzeczywistości przechwytuje wpisywane tam przez ofiary ataku informacje. Typowym sposobem jest informacja o rzekomym zdezaktywowaniu konta i konieczności ponownego reaktywowania, z podaniem wszelkich poufnych informacji. Strona przechwytująca informacje - adres do niej był podawany jako klikalny odsyłacz w poczcie phishera - jest łudząco podobna do prawdziwej, a zamieszanie było często potęgowane przez błąd w Internet Explorerze (w 2004 r. ponad 90% rynku przeglądarek), który pozwalał zamaskować także rzeczywisty adres fałszywej strony. Innym sposobem było tworzenie fałszywych stron pod adresami bardzo przypominającymi oryginalny, a więc łatwymi do przeoczenia dla niedoświadczonych osób - na przykład http://www.paypai.com zamiast http://www.paypal.com

pozdro

prosil bym tez admnina o wypowiedzenie sie w tym temacie gdyz bardzo mnie to martwi i podejzewam str o to swinstewko gdzie za posta jak wyzej zostalem wysmiany

choc na tej wlasnie str byl alarm za alarmem

a tu wchodzi sie i nic wiec nie rozumie co na tamtej stronie pisza o reklamie google

p.s sorrki za bledy nie wale z polski :oops: :oops:

pozdro

Sorry Rivale ale nic nie rozumiem.Mi taki komunikat pojawia się na każdym forum tak samo jak chyba więkoszości.Poprostu jeśli macie taki komunikat i pisze : …/show_ads.js to oznacza nic groźnego.

Pozdro.

A tu troszke jasniej

1- eba to jak w pl allegro

2- phishing to program wykradajacy hasla itp

3- gdy nie uzywalem kaspra nie wiedzialem o tym nic bo inne anty wiry tego nie pokazywaly

Rozumisz dzialanie syfek przechwytuje haslo w momencie wpisywania go i przez to moj komunikat o zle podanym hasle

hasla wracaja do tworcy(czy wysylajacego) syfa

teraz wiesz oco mi chodzi z tym by nie pozwalac sie swinstewku zaladowac?? :slight_smile: :slight_smile:

Wydaje mi sie ze kasperlab juz sie tym zajelo i poprostu przyszla kryska na matyska

pozdro

i sorrki bo zadko pisze po pl i przez to te bledy gramatyczne i ort

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 19:56

warto

http://www.aukcje.org/archives/2006/04/ … aukcji.htm

Zgadzam się ale ten alert który wyskoczył użytkownikowi Henry89 jest niegroźny.

:x

przeczytaj jeszcze to

http://www.aukcje.org/archives/2006/04/ … aukcji.htm

pozdro

Zgadzam sie z Rafi. To jest zwykła reklama w google. Ja też to mam i się tym nie przejmuje. Kaspersky z aktualizował dziś nową baze i stał się nadgorliwy. Na forum SE mam taki komunikat co drugim temacie.

Także dajcie sobie z tym spokój :wink: Blokować i tyle.