Alert?

Witam nie wiem czy w dobrym dziale napisalem jak z w z złym to przepraszam…

Ale mam takie pytanie bo slyszalem od kogos ze jak jest burza i burza przebije iles tam decybeli to podobno sam sie komputer wylancza…bo ja mam takie obawy ze w burze mi sie moze komp spalic czy moge siedziec czy w razie czego automatycznie mi sie komputer wylonczy czy to prawda dziekuje i pozdrawiam…:slight_smile:

Bardziej impuls elektromagnetyczny lub spadki napięcia w sieci energetycznej powodują restart kompa.

:o nie prawda.Jedynie może Ci kompa spalić jak nie jest uziemiony ;p

Nawet najlepsze uziemienie komputera nie jest w stanie zapieczyć przed skutkami przepięć. Elektronika za bardzo poszło do przodu, w stosunku do stanu sieci elektroenergetycznych w naszym kraju :frowning: .

Myślę, że jak mieszkasz w bloku lub w jakiś budynkach osiedlowych to nic powinno się nie dziać. Gorzej jeżeli mieszkasz np. na wsi, gdzie błyskawica(piorun :slight_smile: ) może trafić w skrzynkę elektryczną, antenę itp. Wtedy następuje gwałtowny wzrost napięcia i natężenia prądu przez co użądzenia podłączone do kontaktu mogą po prostu się spalić.

Taki przypadek zdarzył się mojemu bratu, gdzie piorun trafił w antenę satelitarną i spalił się telewizor i wieża :frowning:

Kup sobie coś takiego co zabezpiecza przed przepięciami ( nie pamiętam dokładnej nazwy ) :mrgreen:

Może to miałes na myśli :slight_smile:

filtr antyprzepięciowy

Listwa antyprzepięciowa się to nazywa i radził bym to kupić.