Allegro, a podatek


(Pawelhhh71728) #1

Witam. Pewnie nie jest to odpowiedni dział, to tego typu tematów, ale lepszego nie znalazłem. Chciałbym dowiedzieć się, Czy jak sprzedaje jednorazowo na allegro, w tym przypadku wirtualne konto, to czy musze odporowadzić od niego podatek?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.


(system) #2

Każda firma (przedsiębiorca), jak i osoba fizyczna, ma obowiązek rozliczać się z Urzędem Skarbowym ze wszystkich dochodów, bez względu na ich źródło pochodzenia. Dotyczy to także sprzedaży poprzez Allegro.

Szczegółowe porady, treść i objaśnienia przepisów z tym związanych można znaleźć w specjalistycznych serwisach w polskim Internecie, np. w PIT.pl na stronie http://www.ehandel.pit.pl


(M@ster) #3

Jeśli sprzedajesz to jako osoba prywatna, rzecz używaną i sprzedaż nie ma charakteru ciągłego, to nie musisz płacić podatku.

Jeśli przy tym zawierasz umowę kupna-sprzedaży lub wartość transakcji przekracza 1000zł to musisz uiścić podatek od czynności cywilno prawnych.


(system) #4

http://www.ehandel.pit.pl/ehandel-a-podatki--jak-legalnie-kupowac-i-sprzedawac-w-sieci--aukcje-i-podatki/skladam-deklaracje-pcc3--podatki-a-handel-w-internecie/sprzedaje-prywatnie--podatki-a-handel-w-internecie-10219/index.php?lt=Sprzeda%C5%BC%20rzeczy%20bez%20podatku%20PIT