Allegro ! brak ceny wysyłki na aukcji

Czy mogę domagać się po wysłaniu pieniędzy za sam przedmiot o wysłanie towaru ( nie dając kosztów wysyłki, które z pewnością są ale nie zapisane na aukcji )

Spytaj sprzedającego o koszty ewentualnej wysyłki.Jeżeli w aukcji nie jest zaznaczona wysyłka to może Ci nie sprzedać,chybaże za odbiorem osobistym.

W aukcji napisał że wysyła po wpłacie na konto. Czy jest możliwa wysyłka, choć w płatnościach jest zaznaczony odór osobisty. Wiem że mogę się porostu zapytać, ale nigdzie nie mogę znaleźć co w takich przypadkach można robić i czy kupujący może się domagać wysłania towaru jedynie po wpłacie za sam wylicytowany przedmiot.

Jednym słowem, próbujesz zrobić gościa na kosztach przesyłki. Kombinator [-X

Znam przypadki ludzi, którzy sprzedają towar - czasem za symboliczną kwotę np. 10 zł i za wysyłkę pobierają 12 zł. Nawet jesli mieszka się w tym samym mieście, 2 domy dalej itp. nie zezwalają na odbiór osobisty.Ot fikcyjna “taniość” a czysty zarobek.

A tu zależy co kupiłeś. Niekiedy przedmiot lepiej oddać osobiście niż go wysłać bo jest za duży (np. zestaw komputerowy) i dla prywatnych klientów DHL wychodzi dużo drożej. Zwykła jedna naklejka “Uwaga szkło” kosztuje 15 zł. Miałem przyjemność ich nie kupić :slight_smile: ale powody mogą być różne. Za to mail nic nie kosztuje i lepiej dwa razy zapytać niż się w coś wpakować narażając bezsensownie na negatyw.

Witaj.

Może koszty przesyłki są gratis na tej aukcji.

P.S. Może poczytaj “Stronę o Mnie” jeśli jest, bo może tam wystawiający zawarł jakieś informacje o kosztach?

Witam, nie ma nic o kosztach przesyłki " strona o mnie" . Po prostu sprzedawca zrobił aukcje na odwal się. Jestem zainteresowany tym towarem, jest to przełącznik kierunkowskazów do asterki i zapewne go kupię no chyba że mi powie, że koszt wysyłki to 20zł. Ale wracając do sedna, nie mogę znaleźć nic na temat, jak właśnie podchodzić do takich sytuacji, kiedy nie ma na aukcji podanych kosztów wysyłki a w treści jest napisane, że wysyła towar po wpłacie pieniędzy na konto.

Jak mawia staropolskie przysłowie “kto pyta nie błądzi” :slight_smile: Napisz maila, żeby ci napisał ile będzie kosztować przesyłka i tyle. Zachowaj sobie korespondencje bo jak cie będzie chciał wykiwać, to będziesz maił z czym uderzyć do Allegro ;p