Allegro - czy kupowanie jest bezpieczne?

Witam

To mój kolejny temat :stuck_out_tongue: nie wiedziałem gdzie to dać więc dałem tu a więc:

Widziałem na allegro sporo części komputerowych tańszych niż sklepie internetowym ale boję się czy jak nie kupię to dostanę jakiś szmelc który poleci do kosza :? .Czytałem sporo o oszustach z allegro np. o takim który nabijał sobie pozytywne komentarze.Ale widzę także internetowe sklepy komputerowe allegro.Czy one są bezpieczne ? Czy nie kupię jakiegoś szmelca ?Jeśli miałbym kupować to za pobraniem.Ale mam jeszcze pytanie: Czy np.laptopy,telefony komórkowe sklepów allegro czy jak kupię to nie dostanę czegoś uszkodzonego? Proszę o odpowiedź :?

Bezpieczne, jeśli kupujesz w sklepie a sprzedający ma dużo pozytywów :slight_smile:

A masz jakiś dowód że to co kupuję w takim sklepie nie będzie czymś zepsutym ?

Nie zawsze bezpieczne.

Np. kiedyś kupiłem pamięć do swojego komputera, pomimo b. wielu pozytywnych komentarzy sprzedającego otrzymałem inną i w dodatku po m-cu czasu.

Ale nie wszyscy są ,oszustami". :slight_smile:

Zawsze możesz dać sprawę do Allegro a oni to już załatwią a jeśli nie to dadzą sprawę do sądu :wink:

A jakiego dowodu oczekujesz ??

Jeżeli kupujesz w sklepie poprzez Allegro to masz gwarancje jak w każdym innym sklepie.

Tak samo możesz być oszukany na Allegro jak i w “fizycznym” sklepie.

http://allegro.pl/country_pages/1/0/edu … e=3&type=1

czasem jak kupisz 2 rzeczy i zamiast obu wyślą jedną to zrobią wszystko żeby nie było negatywa :wink: nawet jeśli zapłacą z własnej kieszeni za przesyłkę :wink: już tak miałem :stuck_out_tongue:

Z mojego doświadczenia wynika, że na allegro jest pełno oszustów i nawet czytanie komentarzy nie pomaga.

nie potrafisz kupować i tu leży problem… ja na allegro nigdy nie byłem oszukany :slight_smile: i raczej nie będę :wink:

Nigdy nie bądż za pewny - szybko będziesz oszukany bez żadnego problemu :slight_smile:

Z takim podejściem “Każdy oszukuje” to nie ma sensu kupować na allegro, albo kupowac używanego auta, bo kręcą na licznikach.

Odłączają liczniki w stacyjce, żeby nie nabijało kilometrów… - ekstra.

Allegro oficjalnie podaje, że tylko ułamek procenta wszystkich transakcji kończy się niepowodzeniem, czyli np. oszustwem. Zakupy przez internet to nadal ryzyko, ale jeśli ktoś wychwyci na co zwracać uwagę to zdecydowanie większe jest prawdopodobieństwo, że przesyłka zostanie skradziona na poczcie niż że oszuka nas sprzedający. Ja np. dla świętego spokoju nie kupuję na Allegro przedmiotów o wartości powyżej 200-300 zł. Im droższy przedmiot tym uważniej obserwuję transakcje sprzedającego.

Tylko raz miałem nieprzyjemną sytuację, gdy kupiłem akumulator do telefonu, zapłaciłem (w sumie niewiele, około 30 zł) i ponad miesiąc czekałem na przesyłkę, która nadeszła dopiero po interwencji Allegro. Po kilku dniach sprzedający miał zawieszone konto. Innym razem otrzymałem inny kolor przedmiotu niż zamawiałem - odesłałem, otrzymałem właściwy kolor i zwrot kosztów wysyłki.

Zawsze jest ryzyko, ja często kupuje na Allegro i w każdym momencie mogą mnie oszukać, ale przed kupnem zawsze sprawdzam towar i sprzedawcę…

JEST RYZYKO, JEST ZABAWA :twisted:

Nie należy ufać bardzo systemowi komentarzy, gdyż wielu sprzedawców załatwia sobie lewe komentarze.

Ja nie zostałem oszukany na allegro… najlepiej np. w przypadku urządzeń elektronicznych (telefony, mp4 itd) kupować w sklepach na allegro :slight_smile: oczywiscie komentarze mogą być lewe… ale jak ktoś ma 3000 komentarzów i wszystkie pozytywne to napewno nie ma wszystkich lewych xD

Kupuj na allegro

Ja sam mam negatywne komentarze bo takie wystawiałem czyli z zemsty. Ten system się nie sprawdza.