Allegro...Czy mogę się wycofać z zakupu

Witam 3 tygodnie zamówiłem słuchawki na allegro lecz zaraz po tym kupiłem te same w sklepie i to taniej… Myślałem że jak nie prześle pieniążków to po prostu tranzakcja zostanie anulowana. otóż 4 dni temu facet do mnie napisał że daje mi 2 dni na przelew kasy…Nie chciał słyszeć o wycofaniu się bo podobno okres 7 dni wypowiedzenia sie skączył się.A co najlepsze to wczoraj przyszły do mnie te słuchawki mimo że sprzedawca nie dostał ode mnie pieniędzy…

Czy ja jestem zmuszony zapłacić te pieniądze? przecież nie chciałem tych słuchawek a on sam mi je przysłał…

Proszę o odp

nowy505 , a od czego masz pomoc a…o? Ich zapytaj i przeczytaj regulamin korzystania z serwisu.

I Ty i sprzedawca postępujecie bardzo dziwnie. Jeśli zrezygnowałeś to należało niezwłocznie powiadomić o tym sprzedającego a nie siedzieć cicho. Sprzedawca najwyraźniej ma problem ze sprzedażą słuchawek w tej cenie i na siłę Ci je “wpycha” ale i tak jeśli je zatrzymasz jesteś zobowiązany do zapłaty za nie. W tej chwili powinieneś uzgodnić sposób wysyłki (na koszt tego sprzedawcy) i odesłać mu ten towar. Jak się domyślasz opinia negatywna Ci się należy i na pewno ją otrzymasz.

odeślij mu pobraniem i po sprawie - nie wysyła się czego jeśli się nie dostało kasy. Tzn nie po sprawie bo możesz liczyć się z tym że dostaniesz negatyw od niego oraz ode serwisu allegro. 3 negatywy od allegro wtedy blokują ci konto. Ale jak dobrze uzasadnisz tę decyzję w przypadku kiedy kupujący będzie się starał o zwrot prowizji od allegro. A następnym razem należy się zastanowić jak się coś kupuje

Jeśli wygrałeś aukcję to jest to równoważne z zawarciem umowy i nie możesz sobie ot tak zrezygnować. Dziwne jest tylko to że sprzedający przysłał Ci towar bez zapłaty - być może się po prostu pomylił. Najlepiej napisz do niego i opisz sytuację.

Wysyłanie do niego za pobraniem bez uzgodnienia to najgłupszy pomysł, on pewno nie odbierze i autor posta zapłaci nie dość że za nadanie to i za zwrot.

A na przyszłość: nie chcesz kupić, NIE LICYTUJ!

umowa umową ale dochodzenie swoich praw jest możliwe przed sądem tak więc wątpię aby ktoś chciał się w coś takiego bawić za takie pieniądze. I rzeczywistość jest niestety taka że kupującym nie można nić zrobić a allegro niestety w tym nie pomaga

Ok ale ja na dobrą sprawę go nie oszukałem bo chciałem sie wycofać a on mi sam wysłał towar

Słuchawki kosztowały 25zł

Jeśli zostawisz sobie słuchawki i za nie nie zapłacisz to może oskarżyć Cię o przywłaszczenie, nawet jak to jest jego pomyłka masz obowiązek sprawę wyjaśnić.

wyślij to listem poleconym ekonomicznym będzie cię to kosztowało z 5 zł i po problemie.

rozsądna propozycja - koszty minimalne a jakaś nauczka będzie.

nowy505 , Tylko zapakuj tak aby w transporcie nie nie uszkodziły.

Ok zrobie tak tylko jest jeszcze jeden problem…Słuchawki zostały otwarte z opakowania to znaczy opakowanie jest lecz jest otwarte…

PS> wiem mam wielką nauczkę i ja zapamietam

Jeśli opakowanie było zgrzane/sklejone to nie masz problem… Dużo one kosztowały? Może warto za nie zapłacić i komuś ze znajomych je sprzedać?

@nowy505

Zadziwiasz mnie z postu na post :x

Po co otwierałeś słuchawki których nie chciałeś ??

25zł to żadne pieniądze… Zapłać to i po sprawię (i to będzie twoja nauczka)

Z otwartymi słuchawkami nic nie zdziałasz

(coś czuję, że trochę kręcisz - nie chciałeś, on przysłał bez zapłaty a ty otworzyłeś :wink: dziwne to trochę)

to w takim przypadku to nawet nie trać na wysyłkę. Jaja sobie robisz w tym momencie? Za chwilę napiszesz że trochę się uszkodziły czy coś innego

Czytam i oczom nie wierzę :wink: Nie chciałbym trafić na ciebie na allegro.

Zapłać człowiekowi za słuchawki, miej nadzieję na neutrala lub brak jakiegokolwiek komentarza (wystawiasz jako pierwszy - tak się utarło, więc jak nie wystawisz jemu to on ci też prawdopodobnie nie wystawi).

Słuchawki wystaw ponownie na allegro jako nowe ale otwarte i po temacie.

Jak już rozliczysz się ze sprzedawcą , skasuj swoje konto na allegro tak będzie lepiej dla wszystkich.