Allegro i aukcja z obcokrajowcem

Mam pytanie a raczej problem. Przedmiotem który wystawiłem na aukcji interesuje się turysta hehe mianowicie czech, chce kupić moje cd. i Teraz pytanie jak miałby mi przelać pieniążki bo w aukcji mam tylko opcję przelewu, no i interesują mnie złotówki tylko hehe. No i jak z wysyłką? paczuszka czy koperta do czech droga? nie wiem czy się zgodzić na obcokrajowca

Opłata za wysłanie paczki za granicę na terenie całej Europy Pocztą Polską to z jakieś 80 złotych. Co do przelania pieniędzy na konto to dogodnym sposobem jest paypal, ale nie mam pojęcia czy można z niego korzystać za pośrednictwem allegro.

eh to nie będę robił sobie problemów

przecież konto masz prowadzone w złotówkach tak?? więc nawet jakby przelał kaskę w juanach z chin to ty na swoim koncie zobaczysz złotówki… bo bank przewalutuje przelew po kursie dnia i policzy sobie prowizję za to przewalutowanie (wys. prowizji jest różna w zalezności od banku np. od 1 do 5% kwoty nie mniej niż 5-10zł)

co do wysyłki to ja od czechów parę rzeczy kupowałem - zawsze wysyłali przesyłkę z polski… jesteś pewien, że chce wysyłki na teren czech?? a nawet jeśli to w czym problem w końcu najczęściej to kupujący pokrywa koszt wysyłki.

Ja osobiście wysyłałem kolesiowi do austrii paczke (swoja droga przesyłka była droższa niż przedmiot :wink: ale kupujacemu do nieprzeszkadzało ). Koleś dokonał przelewu na moje konto (dowiedz się w swoim banku jak wyglada przelew z za granicy ja musiałem podać kupujacemu jakies numery CIB czy coś takiego (mogę sie mylić co do nazwy). Przelew szedł z tydzień. paczka z 4 dni.

numer swift jak już albo bic czy jakoś… no ja mam konto w mbanku , a tak właściwie to w aukcji nie dodałem że możliwa jest wysyłka poza polskie więc i tak lipa pewnie.

Opowiadasz tam. Skoro chodzi o CD to waga przesyłki nie przekroczy kilograma a do 2 KG wysyła się jako pakiet (przesyłka polecona) za niecałe 30 zł i to w priorytecie

to jednak nie tak drogo, ale czy dodając w nowej aukcji możliwość wysyłki za granicę oznacza to że musze ją wysłać każdemu choćby dla przykładu chińczykowi czy rosjaninowi?

Jeżeli zakupi to wiąże Cię umowa cywilno-prawna i jesteś zmuszony wysłać przedmiot.

Chińczykowi raczej wysyłać nie musisz, bo allegro na terenie Chin nie mają swojego serwisu :smiley:

Jeśli chińczyk zarejestruje się w polskiej wersji Allegro i kupi produkt - wysłać musisz. Ale koszt przesyłki ponosi odbiorca, więc myślę że nie powinieneś się martwić :slight_smile:

nie muszę chyba mówić że loginy z polskiego alegro działają na innych stronach np aukro.cz :slight_smile: nie jestem do końca pewny czy wpłaty do polskich banków odbywają się na przeliczeniu kursu np z czeskiej waluty na nasza. Słyszałem też o paypal ktoś wie coś więcej na temat obrotu pieniążkami?

Tak. Wszelkie informacje są na stronie Paypala. Po polsku!