Allegro - "Kup teraz"

Witam, mam pytanie.

Ostatnio na Allegro chciałem kupić głośniki do swojego telefonu i po wyborze odpowiednich zatwierdziłem kupno poprzez kliknięcie na “Kup teraz”. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że pośród możliwych form płatności nie ma takiej, która najbardziej mi odpowiada.

Chciałbym anulować ten zakup, czy jest to jakoś możliwe?

Proszę o pomoc, z góry dzięki :slight_smile:

zależy od wystawiającego, ale może też nie rozpatrzyć pomyślnie twojej prośby :smiley:

edit

Kontakt w tej sprawie ze sprzedawcą na pewno załatwi sprawę … dowiesz się wszystkiego.

Miałem podobny problem tylko produkt który zamówiłem nie był drogi, allegro musiało zapłacić prowizję a ja dostałem ostrzeżenie, na przyszłość trzeba najpierw sprawdzić formy płatności.

Dodane 08.02.2009 (N) 20:07

Chcę dodać że dużo zależy od sprzedającego.

Ja też raz tak miałem, na szczęście sprzedający okazał się uprzejmym człowiekiem i nie odmówił mi innej niż on założył formy zapłaty.

A co się stanie, jeśli np. nie zapłacę za ten towar(pieniądze mam wpłacić na konto bankowe, a to mi nie odpowiada))?

Ja nie wpłacę ,a sprzedawca mi nie wyśle towaru i wszystko gra?? Czy jakieś konsekwencje będą czy coś w tym rodzaju?

Nie żadnych konsekwencji nie będzie - co najwyżej sprzedający wystawi Ci negatywa za niewywiązanie się z transakcji, jak poprosi Allegro to mogą dać ci ostrzeżenie za to samo - czyli niewywiązanie się z transakcji (ostrzeżeni można dostać 3 tylko)

no niekoniecznie, wygranie aukcji jest jak podpisanie umowy kupna sprzedaży, więc jak teraz zrezygnujesz, to negatyw i ostrzeżenie to najdelikatniejsze co może Cię spotkać, sprawa może wylądować ostatecznie nawet w sądzie, co już się zdarzało

Tak, ale w moim przypadku chodziło o głośniki do SE, a nie o wypasionego jeep’a :slight_smile: No nic-pożyjemy, zobaczymy co się stanie…

Aha. Jeszcze jedno. Nie wygrałem aukcji tylko kliknąłem na “Kup teraz”.

co za różnica? umowa to umowa

raz jeszcze. co za różnica?

Jak dla mnie to takim osobom od razu powinno się blokować konta na Allegro. Przed kliknięciem w “Kup teraz” powinieneś zapoznać się z całym opisem aukcji, łącznie z formami płatności. W momencie kliknięcia zaakceptowałeś warunki sprzedającego i jeżeli nie wywiążesz się z tego, moim zdaniem należny Ci się negatyw.

Dobra, temat skończony. Wywalcie to do kosza.