Allegro niedokończona transakcja

Mam pewien problem: sprzedałem przedmiot na allegro 2 tyg. temu i do dziś koleś nie wysłał pieniędzy na konto,i nie wiem co z tym fantem zrobić. Koleś tydzień temu po moimch wiadomościach napisał że wyślę minął kolejny tydzień i nic. Jeżeli wystawie mu negatywa on się odwdzięczy tym samym i bez sensu. Co w takiej sytuacji radzicie zrobić?

Dzięki

Napisz oficjalnie do niego ze strony Allegro, że oczekujesz pieniędzy a one nie docierają.

Może nie dostał albo nie potrafi odczytać nr konta i czeka na wtoją reakcję (tacy też się zdarzają).

Czekasz (powiedzmy) na przelew 3 dni. W przeciwnym razie sprawę zgłaszasz do allegro celem anulowania prowizji za sprzedaż a jemu wystawiasz negatywa.

Zazwyczaj działa.

Gdyby jednak nie podziałało, robisz dokładnie tak jak powyżej, zwracasz się do Allegro o zwrot prowizji a jemu … tu już sam decyduj, wiadomo, że będzie odwet, a negatyw w sprzedaży jest traktowany inaczej niż za kupno. Nie wiem ile masz pozytywów, ale jeśli sporo to można wystawić. Jeden negatyw nie zmienia nastawienia do allegrowicza, zwłaszcza że jest jeszcze komentarz opisujący transakcje.

ok dzięki wielkie