Allegro - numer konta, a sprzedający?

Witam.

Mam pytanie. Posiadam konto na Allegro, ale nie posiadam konta bankowego.

Osoba która wygrała aukcje chce przelać pieniądze na konto bankowe.

Czy to jest tak, że mogę podać swoje imię, nazwisko i swoje dane, ale konto bankowe zupełnie innej osoby? tzn np. mojej matki?

Czy to sie będzie jakoś ze sobą kłóciło? Czy tak można?

Pozdrawiam.

Można. Nic się nie będzie kłóciło. Tylko wtedy kontrolę nad tymi pieniędzmi przejmie Twoja mama, ale jeśli Ci to nie przeszkadza…

Jeżeli matka odda ci pieniądze to można :stuck_out_tongue:

Teoretycznie dane nie zostaną pozytywnie zweryfikowane, chodzi mię o to że konto jest przypisane do innej osoby, teoretycznie powinieneś podać dane matki, no ale to już zależy od banku…

jedynym parametrem wg którego dokonywany jest przelew jest nr rachunku. Imię, nazwisko, adres nie są sprawdzane ( bo przy automatyce się nie da)

dokładnie tak :slight_smile:

Puma czyżby na pewno, jeśli podasz sam numer konta bez danych to pieniądze dochodzą i nikogo nie interesuje czy się nie pomyliłeś w numerze konta.

Jeśli podajesz numer konta i dane posiadacza to musza się zgadzać w innym przypadku przelew wraca. Nie wierzysz to sprawdź wpłacając w banku na swoje konto wpisując dane sąsiada??

tak

przelew pojdzie bez problemu

sam robie przelewy na konta roznych firm i nie mam pojecia pod jaka dokladna nazwa figuruja w banku, a jednak przelewy dochodza