Allegro - odstąpienie od zakupu

(Kosior6) #1

Witam. Kolega kupił na allegro karte pamięci. Ale przez pomyłkę wybrał zły model. Dostał mejla z allegro że wygrał aukcje. Czy jest możliwość odstąpienia od zakupu. ?

(Akira3179082) #2

Niech napisze do sprzedawcy i wszystko odkręci.

(aju) #3

Niestety nie.

Niech skontaktuje się ze sprzedawcą i spróbuje dogadać - może ma właściwy model i uda mu się go zamienić.

Jeśli sprzedawca się nie zgodzi kolega MA OBOWIĄZEK zapłacić za dokonany zakup - niekogo nie będzie obchodzić czy wybrał dobry czy zły model.

Może polegać tylko na życzliwości i zrozumieniu sprzedającego

(freedom) #4

podczas rozmowy, niech się zobowiąże zapłacić za koszt wystawienia aukcji + koszt prowizji. najczęściej to wystarczy.

(Danielson) #5

tak to jest jak się nie czyta opisu aukcji tylko odrazu kupuje. Nie nawidze takich allegrowiczów co licytują dla zabawy a pozniej się wykrecają na różne sposoby. Nie mówie tu o Tobie bo może faktycznie kolega się pomylił...Ale dlaczego się pomylił? Bo nie zastanowił się co kupuje.

Pozniej Tylko my tracimy czas i pieniadze.

Najlepiej jak mówi Freedom zrób.

(Kosior6) #6

Ale to nie jest jakas aukcja z jedyn przedmiotem to jest tam 20 tych kart a kumpel zamówił jedna ;]

(aju) #7

Zawsze zależy to tylko od dobrej woli sprzedającego.

kosior6 my nic nie wskuramy. Niech kolega napisze / zadzwoni do sprzedającego i liczy na jego dobry gest. To jedyne wyjście z tej sytuacji.

(Kpc21) #8

To powiedz koledze, żeby porozmawiał ze sprzedawcą - może wyśle mu prawidłową. A jak nie to niech zwróci koszt wystawienia aukcji i powinno być o.k. Ale trzeba się dogadać ze sprzedawcą.

(Jbviuhvbvui) #9

Jaki koszt wystawienia akcji :o

Rezygnujesz z zakupu dogadując się ze sprzedawcą żeby Ci nie wystawił negatywa i tyle.

Sprzedawca nie ponosi żadnych kosztów bo występuje o zwrot prowizji do Alegro którą to musiał wcześniej zapłacić po tym jak kolega wygrał aukcję tym bardziej że

Kilka miesięcy temu przechodziłem przez to także udało mi się wszystko załatwić bez boleśnie.

Załatwiaj wszystko na zasadzie PROSZĘ, DZIĘKUJĘ i nie powinno być problemów.

(freedom) #10

ale wtedy dostaje się ostrzeżenie...

najprościej jest tak jak pisałem - zwrot kosztów wystawienia aukcji (lub części kosztów w przypadku aukcji wielo-przedmiotowych) + prowizji.

przyzwoitość tego wymaga.

(Jbviuhvbvui) #11

Koszty wystawienia aukcji, to max. 2 zł. od wartości towaru 250 zł.

Przelew bankowy prawie tyle kosztuje, a poczta pobierze jeszcze więcej dlatego nikt w to się nie bawi bo gra nie warta świeczki.

Prowizji nie zwracasz bo jak już napisałem

Sprzedawca nie ponosi żadnych kosztów bo występuje o zwrot prowizji do Alegro którą to musiał wcześniej zapłacić po tym jak kolega wygrał aukcję

Ostrzeżenie dostajesz od Alegro na wniosek sprzedawcy, a sprzedawca może dać ci jeszcze dodatkowo negatywa. Dlatego pisałem

...wszystko na zasadzie PROSZĘ, DZIĘKUJĘ i nie powinno być problemów.