Allegro oszust

(Meteo17) #1

Witam spotkałem się na allegro z pewną aukcją facet a raczej chyba kobieta po niku sprzedawała ksiażke za 77zł i niby jest orginalna a potem jak ktoś kupił wysłała maila ze moze tą ksiazke za 20zł wysłać na CD lub na maila w formie PDF czy to legalne? Przyznam sam kupiłem :frowning:

(Danielderen) #2

chyba nie za bardzo

chyba że ta osoba ma pozwolenie autora książki

to tak jakbyś sprzedawał windowsa a potem pisał że wyślesz kopie cd za 10 % ceny

(Darklife) #3

To jest w każdym razie nieuczciwe... Jak kupujesz książkę to chcesz mieć książkę a nie dokument PDF... Zgłoś to obsłudze Allegro.

Pzdr!

(Meteo17) #4

No masz racje pozwolenia na pewno nie ma wiec co zrobic zgłosic to allegro bo na aukcji legalnie to wygląda a ja kupiłem to na allegro za 20zł no w pdfie bo szkoda za 77zł troszke cóz a czy jak podkabluje ta osobe pójdzie do wiezienia czy policja ją zgarnie hmmm?

(Darklife) #5

Mogą jej co najwyżej konto zablkować na Alegro.

(Meteo17) #6

ale ze oszustwo do wiezienia czy nalot zrobic ze czerpie korzysci z tego nic nie da rady napisze na allegro zły jestem bo znalazłem ten pdf w necie ech

(Danielderen) #7

ale na aukcji ta osoba sprzedaje wszystko legalnie :P, więc dużych szans na jakieś efekty ze strony allegro w tej sprawie nie ma

możesz też się pobawić i powiedzieć ze chcesz orginalną

ciekawe co wtedy zrobi ?

(Meteo17) #8

czyli co taka baba z neta pobrała ksiazke i teraz niby ze mam orginał sprzedaje o wiele taniej ją w pdfie która dostepna w sieci jest cholera dorobi się na tym. :frowning: Zgłosze im moze to zablokują to nie legalne

(Mztswk) #9

Kumpel też się tak naciął.

Kupił książke, zapytał o przesyłke a gość mu podał maila i hasło żeby sobie ściągnął.

Książka była beznadziejnie zeskanowana (każda strona oddzielnie)

(L337 Crew) #10

Mati17 a czym Ty się przejmujesz?

Kupiłeś KSIĄŻKĘ.

Nie odpisuj nawet na maile z propozycją inną niż zawiera aukcja.

Była ostatnio sprawa, że gość kupił samochód ...

Jeśli nie przyśle książki - NEGATYW oraz piszesz do obsługi allegro i tyle.

(Allegretto14) #11

Czy ty sądzisz, że obsługa allegro coś zrobi ? Miałem dwa przypadki "oszustw" i co zrobiła szanowna obsługa ?Napisała mi to co wiedziałem,: że mam prawo iść na policję a potem sprawę skierować do sądu i że im przykro, że tak sytuacja wyszła...itp.

WIELKA MI OBSłUGA ALLEGRO.