Allegro.pl - pytanie

witam!

jeśli chce sprzedać książkę, która jest watra 5 zł to powinienem wpisać jej wartość samą w sobie czy doliczyć do tego koszty dostarczenia?

jeśli nadaję przesyłkę osobie która wygrała aukcję to ja mam za to nadanie zapłacić a ona potem na konto przelewa mi kwotę wartości towaru i refundację kosztów wysyłki?

help

Nigdy nie sprzedawałem na allegro (tylko kupowałem), to w 100% nie wiem. Ale wydaje mi się że wpisujesz cenę 5zł, a gdzie indziej się wpisuje cenę przesyłki.

Pozdrawiam, matief

  1. Wpisujesz wartość przedmiotu, a w osobnym polu koszt wysyłki.

  2. Jeśli nie wysyłasz za pobraniem, to najpierw czekasz aż forsa wpłynie na konto, a dopiero potem wysyłasz.

Jest w opcjach - kupujący wybiera, czy chce odbiór osobisty, za pobraniem, zaplacić z góry, przesyłką pocztą lub kurierem. Sprzedawca wybiera opcje które mu odpowiadają i kwotę wysyłki.

Dodam tylko, żeby było zgodnie z regulaminem sprzedaży - opakowanie wlicza się w cenę towaru. Kwota za przesyłkę jest kwotą tylko i wyłącznie za nadanie przedmiotu na poczcie lub kurierowi. Kupa ludzi na Allegro zawyża koszty przesyłki pisząc, że dolicza sobie jeszcze opakowanie itd co jest bez prawne.