Allegro - podejrzana sprawa


(Lost World) #1

Kusi mnie kupno markowych perfum ale co o tym myślicie?

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... 96&p=1&p=2

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... d=14708578

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... d=14224574


(Jacob) #2

Pamiętaj, że w razie czego jest Program ochrony kupujących...


(Pio771) #3

jak dla mnie lipa,

made in china...

http://www.sephora.com/browse/section.j ... goryId=B23

http://www.sephora.fr/brands/complete_l ... stid=66088


(Msprungk) #4

Myślimy, że należy zachować daleko posuniętą ostrożność. Ilość podróbek na Allegro to dramat. Program Ochrony Kupujących jest fajny, ale zanim cokolwiek uda Ci się odzyskać to stracisz masę czasu i nerwów. Pytanie - czy warto się w to bawić? Ja już się wyleczyłem z kupowania nożyków Gilette na Allegro. Wolę dołożyć a mieć oryginalny wyrób zamiast tandetnej chińskiej podróby zrobionej tak, że na pierwszy rzut oka nie jesteś w stanie ocenić jej jakości


(Lost World) #5

Tak , ja rzadko kupuję rzeczy na allegro , jak coś markowego to tylko w sklepach ale wyjątkowa okazja bo nie mam kasy za dużo a chcę kupić coś taniego i oryginalnego a nie wiem czy tak się da...

Jedynie co mnie interesuje to Acqua di gio 200 ml ;> Armaniego

http://www.allegro.pl/item760776922_gio ... dzien.html

co myślicie o tym , wysłałem mejla o zdjęcia towaru żebym miał 100 % pewności że nie jest podrobiony:)


(Przemekbaranowski) #6

zawsze możesz spytać sie ludzi, którzy już coś kupili od tego sprzedającego. powiedzą ci czy to podpucha czy nie


(Ostatni Mohikanin) #7

W opisie sprzedawca zaznacza, że "opakowanie jest oryginalne", nie produkt. Zadaj pytanie wprost o oryginalność produktu. Sprawdź też ceny tego towaru w oryginalnym sklepie i porównaj z ceną na Allegro. Porównaj też ceny w porównywarkach (np. ceneo) czy sklepach internetowych.


(Pio771) #8

Oryginalna perfuma w opakowaniu 200 ml. ???pierwszy raz slysze

nie ma czegos takiego...

http://www.sephora.fr/browse/product.jh ... ryId=RMANI


(Msprungk) #9

To nic nie da. Większość ludzi kompletnie się nie zna i nie będą w stanie potwierdzić czy to oryginał czy podróbka. Najlepszym przykładem jest mój znajomy, który kupił reklamowane jako 100% oryginalne nożyki do maszynki Gilette Mach3 na Allegro, ale przy pierwszym użyciu poczuł, że coś te nożyki są tępe. Wysłał je więc do Procter&Gamble z prośbą o ekspertyzę i parę dni temu dostał potwierdzenie, że to podróbka. Sprzedawca na Allegro stwierdził, że setki osób kupiło i tylko on ma jakieś pretensje. Jak kolega zaczął drążyć temat, czyli słać maile do kupujących to się okazało, że sporo osób odkryło, że to podróba, ale nie chciało psuć komuś opinii negatywem. Paranoja!


(lukasz_n) #10

Niestety na allegro czai się wiele podróbek, sam się naciąłem kilka razy na podróbki (na szczęście nie były to wielkie kwoty) teraz zanim kupie cos, to zawsze pisze emaila z prośbą o więcej zdjęć, takich by jednoznacznie stwierdzić czy to fake czy nie.