Allegro-Prośba o pomoc w wystawieniu aukcji


(Smerfy107) #1

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem allegro i chciał bym wystawić aukcję w ów serwisie. Jestem całkiem zielony i nie wiem jak to zrobić. Proszę o wytłumaczenie mi procedur od podstaw. Mam na sprzedaż Garnitur czarny i Albę dla dziecka przystępującego do pierwszej komunii św.(oczywiście garnitur też). I chciał bym to sprzedać. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam


(Cedar) #2

Na początek poczytaj:

http://allegro.pl/help_item.php?item=102

http://allegro.pl/guides/guide_dspl.php ... &guide=263

http://allegro.pl/guides/guide_index.php

http://allegro.pl/new_item_cat_v2.php?new=1


(Smerfy107) #3

Czyli:

  1. Allegro pobiera prowizję w wysokości 0,50zł za odzież.

  2. By wystawić aukcję należy się zarejestrować

  3. Allegro pobiera tagrze prowizję za zdjęcie.

Niestety nadal nie wiem jak wystawić aukcję na allegro :frowning:


(system) #4

Najpierw załóż konto na Allegro, wypełnij wszystkie dane i czekaj aż przyjdzie do Ciebie do domu koperta z kluczem pełnej aktywacji


(Cedar) #5

Nie koniecznie w ten sposób - w celu potwierdzenia danych można wysłać na specjalne konto Allegro 1,01 zł, ale z konta bankowego zarejestrowanego na te same dane co podałeś na Allegro. Sposób szybszy i wygodniejszy.

http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php - punkt 2.11


(Smerfy107) #6

I co wtedy??

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Przesyłka z kluczem jest darmowa??


(Cedar) #7

Kolego, mamy Ci cały regulamin Allegro tu wkleić?

Zapoznaj się z tym: http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php załóż konto, aktywuj je i przeczytaj samouczki, do których linki podałem Ci wcześniej.

Tak, ale jest też drugi i szybszy sposób, napisałem o tym w moim poprzednim poście.


(Smerfy107) #8

Tak czytałem wszystko.

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Tak ale i dalej nie wiem jak założyć aukcję. Chyba nigdzie w twoich postach nie pisze.


(Longhorn2009) #9

Jak założyć aukcje? - Patrz ostatni link w drugim poście.


(Hitm3n) #10

Moje allegro :arrow: zakładka Moja sprzedaż :arrow: opcja Wystaw :arrow: Wybierasz opcje "aukcja" lub "kup teraz" (później, w ustawieniach aukcji będziesz mógł dodać opcję, której nie wybrałeś, ale nie masz takiego obowiązku) :arrow: Wybierasz kategorię, zgodnie z polami, które się wyświetlają (dla Ciebie, do garnituru taka ścieżka: Odzież, Obuwie, Dodatki :arrow: Odzież i bielizna męska :arrow: Garnitury)

Dalej opis aukcji, zdjęcia jakie masz, sposoby zapłaty za przesyłkę. Co do kosztów przesyłki - wejdź na stronę poczty polskiej w cennik, żeby zobaczyć orientacyjne koszty za te paczki (podejrzewam, że paczką to wyślesz jakąś).

Podobna ścieżka dla Alby, tyle, że zamiast Garnitury w ostatnim polu, wybierz Pozostałe.

Mam nadzieję, że pomogło :slight_smile:

@Longhorn - dałeś mu link do kreatora aukcji, on chce DOKŁADNY opis, jak to zrobić. Przynajmniej ja tak to odczytałem...


(Cedar) #11

Hitm3n , Ta wiedza mu w tej chwili nie jest potrzebna - musi założyć konto i je aktywować, bez aktywacji nie ma możliwości wystawienia aukcji. Czyli aukcji nie wystawi wcześniej niż za kilka dni a przez ten czas będzie mógł sobie dokładnie poczytać samouczki na Allegro.

Do tego wszystko widać w tym kreatorze i wszystko jest do zrozumienia jeżeli przeczyta się ze zrozumieniem to co jest pod linkami, które wcześniej podałem.


(Smerfy107) #12

Wielkie dzięki. Już założyłem konto. Ile ten list idzie? W google poczytałem troszkę i pisze ze w opisie ma być kod HTML jak go zrobić?? A czy nie można dać Alby i garnituru w jedną paczkę??


(Maney691) #13

Jak myślisz ile osób będzie chciało kupić garnitur i albę za jednym zamachem? Pomyśl troszkę!


(system) #14

Ok tygodnia, najlepiej wystaw obie rzeczy osobno większa szansa na sprzedaż. Jako nowy użytkownik Allegro nie licz również na to że sprzedaż za dużą kwotę. Mało kto ma zaufanie do nowych użytkowników Allegro.


(Cedar) #15

Można, jeśli obie rzeczy kupi ta sama osoba. Lepiej wystawić oddzielne aukcjie na oba przedmioty.

Nie mogłeś zrobić aktywacji za pomocą konta bankowego? Chyba, że nie masz konta, a to nie uniemożliwia ale trochę utrudnia sprzedaż na Allegro bo kupującym nie chce się robić przekazów pocztowych.

Nie musi ale ładniej wygląda, wszystko na początek umożliwia kreator aukcji, do którego link podałem wcześniej.

Jako nowy użytkownik najlepiej zebrać sobie choć kilka pozytywnych komentarzy kupując coś na Allegro. Będzie wtedy trochę bardziej wiarygodny dla kupujących.


(Smerfy107) #16

Aha.