Allegro-Przesyłka pobraniowa priorytetowa

(Daniel10) #1

Czy można obejrzeć przedmiot w jakim jest stanie który kupiłem już przez allegro i jak przeniesie listonosz lub kurier do domu i nie dam mu jeszcze pieniędzy ?

(scripter1) #2

Nie, możesz jedynie poprosić go żeby zaczekał i rozpakować przy nim.

Ja osobiście nie kupuję nigdy za pobraniem ani nie udostępniam tej opcji w swoich aukcjach.

(Daniel10) #3

a czy mogę oddać mu paczkę która rozpakowałbym przy nim i zauważył od razu że coś jest nie tak! np przedmiot jest porysowany,pęknięty itp ?

(scripter1) #4

patryk414 , no jak, jak ty to sobie wyobrażasz???

On może ci co najwyżej potwierdzić na piśmie że stan opakowania był taki a taki i stan zawartości był taki a taki, on swoją pracę wykonał i dostarczył przesyłkę a dalej już musisz załatwiać sprawy ze sprzedawcą/nadawcą przesyłki.

(Daniel10) #5

warto wiedzieć ja by co czego dzięki za odpowiedz :slight_smile:

(MarS) #6

Owszem

http://paczkapocztowa.pl/#/home/przesyl ... -dodatkowe

(olmeca) #7

Przesyłki kurierskie sprawdza się już od dawna przy dostarczeniu. Na liście przewozowym niektórzy piszą aby sprawdzić zawartość przy kurierze. Sam raz tylko wysyłałem paczka poczta i dałem możliwość sprawdzenia zawartości przez odbiorce.

@Scripter nie mieszaj skoro nie wiesz, że jest inaczej.

(scripter1) #8

olmeca , tak ale przy przesyłce pobraniowej dopiero po opłaceniu a nie przed o co pytał kolega (czytaj ze zrozumieniem).

MarS , owszem, Poczta Polska oferuje usługę dodatkową "Sprawdzenie przy odbiorze" ale jak sama nazwa wskazuje to jest usługa dodatkowa i jest dodatkowo płatna (ale o tym czy ma ona być decyduje nadawca jak to zresztą ładnie ujął olmeca ).

A oddanie takiej już rozpakowanej przesyłki kurierowi/listonoszowi to nie wchodzi w rachubę i jakbyś o to go pytał to cię wyśmieje.

(MarS) #9

Nie widzę związku. Nigdzie w wątku nie ma informacji, że ma to być bezpłatne. Autor wątku pyta o techniczną możliwość sprawdzenia przesyłki przed odbiorem i taka możliwość jest. Dokładnie tak samo jak w przypadku przesyłki kurierskiej i tam to jest bezpłatne, jak już bardzo chcesz się czepiać detali :slight_smile:

(scripter1) #10

MarS , nie czepiam się detali ale patryk414 pytał czy on może to sprawdzić odbierając więc odpowiedź jest: tak ale w przypadku przesyłki pocztowej tylko jeśli nadawca opłacił taką usługę i w przypadku przesyłek pobraniowych wyłącznie po jej opłaceniu (nigdy przed opłaceniem i podpisaniem dokumentu odbioru).

(Kpc21) #11

O ile mi wiadomo, w przypadku przesyłki pobraniowej, jeśli nadawca wybierze tą dodatkowo płatną opcję, można otworzyć paczkę przed zapłaceniem.

W przypadku kurierów, nie ma takiej możliwości, natomiast można, a nawet trzeba, rozpakować ją po zapłaceniu przy kurierze i w razie uszkodzenia, spisać protokół szkody.