Allegro - pytanie


(Kamil 1406) #1

Witam! Mam do was pytanie w związku z zakupami na allegro.

Otóż zastanawiałem sie nad kupnem pewnego przedmiotu na allegro, znalazłem i klikłem kup teraz, aukcja sie zakończyła, ale zanalałem inną ofertę i napisałem do tego sprzedawcy poprzedniej aukcji email nie z potwierdzeniem kupne tylko odwrotnie, napisałem że nastąpiła pomyłka i nie moge kupić.

A na drugi dzień koleś dzwoni i mówi że bede musiął zapłacić jakąś marżę za zakończenie aukcji.

I właśnie o co w tym chodzi bo pierwszy raz słyszę o tym na allegro.. ile to bedzie wynosiło i czy naprawdę muszę płacić?

Edit:

Lub może jasniej, bo on pewnie chce odzyskać tą opłatę za wystawienie. Więc orientuje sie ktoś może ile to może wynościc? Przedmiot 500zł wystawiony z opcją kup teraz. (takie cos http://allegro.pl/item438248664_oleo_ma ... ratis.html - ale używane :))


(MaRa) #2

Skoro się kliknęło to trzeba być konsekwentnym, bo to oznacza zawarcie umowy kupna.

Kiedy ktoś kupuje jakiś przedmiot, Allegro pobiera swoją dolę od sprzedawcy. Nawet jeśli kupujący się nie wywiązuje, sprzedawca i tak musi zapłacić.


(Kedaa) #3

cena wystawienia tego na allego to jakeis 10 zl w sumie. bo troche zdjec jesta za zdjecia sie najwiexej placi :stuck_out_tongue:


(Kamil 1406) #4

Aha, dizęki za odpowiedź. Chyba będzie mu trzeba wysłać tą dyszkę :smiley:


(Danielson) #5
nawet jeśli kupujący się nie wywiązuje, sprzedawca i tak musi zapłacić.

Jak transakcja nie doszła do skutku, wystarczy skorzystać z FZP i już, nikt nie będzie stratny.

kedaa , gada bzdury wysanne z palca, nie słuchaj go.

Opłata za wystawienie to z reguły sprawy groszowe, natomiast opłata pobierana z tytułu sprzedaży dalej zwana prowizją, wynosi 2 zł plus 3% kwoty powyżej 50 zł.

Czyli chyba 17 zł, jak dobrze licze, jeśli nie zakupisz wylicytowanego towaru, sprzedawca może wystąpić o zwrot prowizji i w ciągu kilku dni otrzyma pobraną wcześniej sume, ty za to otrzymasz jedynie ostrzeżenie.

Każdy ma prawo do pomyłek, więc jeśli chcesz polubownie załatwić sprawę możesz pokryć prowizje, jednak nie musisz tego robić, zrobi to allegro, jednak w drugim przypadku narażasz się na negatywa i ostrzeżenie.


(Kaka') #6

Kamilss1406 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.


(Nic) #7

Niekoniecznie, to zależy już od sprzedającego...

Ja raz u kolesia kupowałem płyty, różne wzory - kupiłem z 5 szt po ok. 30zł,

kupiłem także szóstą - omyłkowo - zwrot prowizji dostał, ja za to nie dostałem ostrzeżenia..

na Allegro z kolei kiedyś sam poprosiłem o ostrzeżenie dla pewnej "Pani" (dziecka 16-letniego) i zostało przyznane ale z własnej, mojej inicjatywy, tak, wątpię, by je dostała..

Czyli ogólnie grozi Ci tylko ostrzeżenie od Allegro, ale to nic pewnego, kiedy będziesz miał do czynienia z "dobrym" kolesiem, który Ci tego oszczędzi.

A przy okazji, dla Twojej wiadomości - za nie wywiązanie się z obowiązków kupna/sprzedaży jest pod odpowiedzialnością karną.

Płacić nic mu nie musisz, prowizję zwróci mu Allegro.


(Kamil 1406) #8

O to jest konkretna odpowiedź :slight_smile:

Jeszcze troszke przeczytałem o tym FZP na allegro i doszełem do wniosku że niech koleś występuje o ten zwrot prowizji od allegro ;]

Jedno ostrzeżenie lub negatyw chyba mi nie zaszkodzi :slight_smile: