Allegro - sprzedaż darmowych przedmiotów

(Morgenowsky) #1

Witam serdecznie.

Przejrzałem Załącznik Nr2 regulaminu Allegro.pl który dotyczy sprzedaży zakazanych przedmiotów.

Nie zauważyłem tam nic o darmowych przedmiotach.

Skoro są darmowe to czy można je sprzedawać?

(Msprungk) #2

W jakim sensie darmowe?

(system) #3

Czyli chcesz je sprzedawać za 0,00 zł? - darmowe to darmowe

(Barti041) #4

na allegro chyba nie można dawać przedmiotu za mniej niż 1.00 zł, to chodzi chyba o to, że np. dostaniesz ulotke za darmo a sprzedaż za 5.00 zł

(Morgenowsky) #5

Chodzi mi o "metodę" użytkownika: barti041

:slight_smile:

(Meteo17) #6

Acha np jak coś jest za darmo jak np ubuntu dostajesz za free a inni sprzedają na allegro pewnie ze można tak robić.

(Msprungk) #7

Regulamin Allegro zabrania tylko sprzedaży oprogramowania typu open source bez podania źródła pochodzenia tego programu, natomiast przedmiot może być sprzedany za dowolną kwotę, jesli znajdzie sie na to kupiec

(Meteo17) #8

A odnośnie ulotek ostatnio była licytacja ulotki co była w warszawie zrzucana za free to o powstaniu i ktoś na allegro wstawił.

(Barti041) #9

ale o powsztaniu ulotka to już unikat, antyk, pamiątka historyczna

(Morgenowsky) #10

OK, dzięki za odpowiedzi.

A nie orientujecie się może czy można sprzedawać tam darmowe konta STEAM?

Wiem, że ludzie sprzedają takie, które można założyć za darmo i potem są jakieś pretensje.

W licencji firmy Valve nie zauważyłem nic takiego.

Czy jest to legalne?

(freedom) #11

rozumiem, że te darmowe konta działają przez określoną ilość czasu? np. przez tydzień? jeżeli tak to wystarczy, że dasz o tym informacje w aukcji.

(system) #12

Wszystkie takie aukcje są traktowane jako aukcje dla komentarza i konta są blokowane, tyle na ten temat

(Morgenowsky) #13

Nie.

Są one darmowe i działają cały czas.

(freedom) #14

ale tu nie chodzi o wystawianie przedmiotów dla komentarza...

kolega ma darmowe konta steama na których chce zarobić.

możesz sprzedawać wszystko prócz rzeczy zabronionych.

nieważne czy są one darmowe, po prostu możesz je sprzedać o ile ktoś je będzie chciał. ważne byś dobrze opisał "przedmiot" który sprzedajesz by później nie było niedomówień.

a tak prywatnie - co to za darmowe konta?

(Morgenowsky) #15

Właśnie wyczytałem z licencji Valve, że wykorzysytwanie kont w celach komercyjnych jest zabronione.

Mimo to, wiele takich kont jest na Allegro - nawet te, za które trzeba płacić.

Dziękuję za odpowiedzi / można zamknąć.

(system) #16

ale allegro to nie obchodzi, dla nich to dla komentarza :stuck_out_tongue:

(Init3) #17

Nie rozumiem co kieruje takimi ludzmi

http://allegro.pl/item119638575_prawdzi ... 0_bcm.html

Nie dosyc ze nic go nie kosztowalo zdobycie tych 90 plytek (no fakt musial poczekac miesiąc) to jeszcze zrobil glupia aukcje (kto niby kupi 90 plyt), przy licznych "konkurentach", ktorzy sprzedaja za 1-2 zł

(Maciejboss) #18

ludzie chca zarobic na wszelkie sposoby i jak znajduja sie kupcy

(freedom) #19

wydaje mi się, że nadal nie rozumiesz o co chodzi.

(Init3) #20

Tez mi sposób na zarobienie, nie dość ze nieetyczny to po protu glupi.

Jesli przy tej cenie chcialby dorobić (nie zarobic) na sprzedazy ubuntu to załóżmy musialby zamawiac co miesiac z 10 roznych, nowych kont i na 10 roznych adresów (co jest wlasciwie niemożliwe). Co daje nam sumę 290 miesiecznie przy zalozeniu ze co miesiac znalazloby się 10 klientów chcacych kupić 90 płyt naraz (co tez jest baaardzo wątpliwe).

Realnie ten czlowiek jest w stanie zarobić 29-58 zł w ciągu roku. Swiadomosc ludzi wzrasta b.szybko i ktoś kto sie zainteresuje ubuntu na pewno dowie sie tez ze jest on dostarczany do domu za free.