Allegro - wysyłka w 24h nie dotarła

Witam,

3 dni temu kupiłem przedmiot na Allegro. Zapłaciłem tego samego dnia przelewem (tak jak chciał sprzedawca) + opłata za przesyłkę w 24h. Po zakupie przeczytałem info że o wysyłce przedmiotu zostanę poinformowany mailem (wysyłki miały być realizowane w 24h od momentu zaksięgowania wpłaty na konto), a minęły już 3 dni i żadnego maila nie dostałem. Czuję się oszukany bo przedmiot powinienem otrzymać już wczoraj.

Co z tym fantem robić? Czekać do poniedziałku czy pisać do allegro?

Próbowałem kontaktować się z firmą w której złożyłem zamówienie, ale nikt nie odpowiada na maile, telefony, gg, itp.

Pozdrawiam,

Stalker

24h od zaksięgowania - przelewy miedzy bankowe chodza roznie , moga dojsc praktycznie od razu , moga w kilka dni , pozatym wysylka w 24h to nie to samo co dostarczenie w 24h wiec nawet jakby szlo 2 tygodnie to mozesz mu …

Czyli gdy dojdzie do nich przelew a trwa to czasem i ze dwa dni :confused: mają 24h na wyslanie paczki czyli na oko dziś wyslali i w poniedzialek będzie u ciebie ;] choc z pocztą to już nigdy nie wiadomo dokładnie ile będzie szlo :frowning:

Nie czuj się oszukany tylko czytaj ze zrozumieniem. Allegro to nie piekarnia. A poza tym na zdrowy rozum pomyśl jak sprzedawca może brać odpowiedzialność za termin dostarczenia przesyłki przez pocztę czy firmę kurierską.

Przelewy z BPH do PKO zazwyczaj dochodzą tego samego dnia i szczerze powiedziawszy nie zdarzyło mi się jeszcze coś takiego. A nawet jeśli dzisiaj wysłali przedmiot (w co wątpię - jest przecież sobota) to dlaczego nie dostałem maila z informacją o fakcie wysłania paczki? Wygląda na to że otrzymam ją dopiero we wtorek albo środę, a zależy mi na tym żeby dostać ją najpóźniej w poniedziałek. I tak dałem się nabrać na wysyłkę w 24h…

Właśnie . Zazwyczaj nie oznacza zawsze .

Fakt dziś sobota :stuck_out_tongue: myślałem że piątek ;D heh

A paczkę mogli już wysłać i po prostu nie wysłali informacji na maila, ja sprzedając na allegro także często mówie że powiadomię jak tylko wyślę i na ogół tego nie robię bo zapominam ;]

Zresztą męcz ich mailami albo telefonami jak masz numer to się może przyznają kiedy wysłali… choć teraz weekend także pewnie nie pracują :frowning:

Stalker - jeśli chciałeś dostać paczkę w ciągu 2-3 dni, to trzeba było wziąć za pobraniem:P - jeśli była taka opcja, jeśli nie szukać innego sprzedawcy z taką opcją.

Mi wysłali w tym tygodniu w 1 dzień zamówiłem w czwartek dostałem w piątek kurierem

Może nie wysłali paczki jeszcze

generalnie jak zamawiam coś na zasadzie przedpłaty, to po dokonaniu wpłaty

skanuje podstęplowany kwit, i wysyłam im meilem jako potwierdzenie wpłaty,

dzięki temu zdecydowanie szybciej dostaje zamawiany produkt…

oczywiście nie każdy sprzedawca musi honorować takie potwierdzenie,

ale z regóły to się sprawdza…

Warto jeszcze pamiętać żeby nie wysyłać przelewów z PocztyPolskiej, gdyż nie dość że na tym nieźle przycinają to jeszcze przelew może iść 7-14 dni

przycinają 2.50PLN do 1000PLN, w sumie to wała z tego mają…