Allegro

Mam pytanie związanie z Allegro.

W jakim czasie od zakończenia licytacji można się z niej wycofać ?

Dokładnie chodzi mi o to, czy istnieje jakiś przepis, że przykładowo, jeśli do zakończenia licytacji zostało 10 godzin, to nie można się już wycofać.

W żadnym. Jak zalicytujesz, nie można się wycofać, jest to tzw. umowa kupna i automatyczne nawiązanie umowy (nawet, jeśli aukcja jeszcze się nie zakończyła).

Możesz słać umotywowane prośby do właściciela aukcji, na której licytujesz, by odwołał Twoją ofertę.

Pytam, bo znam takich, co podbijają ceny produktu, a potem się wycofują :twisted:

Poczytaj o tym:

http://di.com.pl/news/10282,2.html

nie wolno sięwycofywac. nawet sekundę po zalicytowaniu nie można się wycofać. Jeśli ktośbędzie wśibski sprawa może zakończyć się u prokuratora ewentualnie zostanie wysłany komornik do kupującego. (albo do sprzedającego jeśli ten nie wywiązał się z umowy)

w allegro jest ta ze jakis koles wystawi przedmiot a jego kumpel to podbija zeby wiecej kasy wydobys oszusty albo kupiłem przedmiot wpłaciłem kase 150zł za ramy i ich nie otrzymałem kasa przepadła :frowning:

Na policje isć nie łaska? :wink:

Dokładnie.

Zgłaszasz sprawę na policję i możesz skorzystac z:

:arrow: Programu Ochrony Kupujących

Oczywiscie ze poszedłem bo to coś dało złapali kolesia i nic mu chyba niezrobiki wpisz sobie wyszukiwarce allegro tego kolesia juz niepamiętam mnischi albo mnishi

to zobaczysz ile kasy zarobił i ile ludzi oszukał

http://allegro.pl/show_user.php?search=mnischi

mnischi (-77) - Konto zawieszone

Widzicie to jest pochwała dla tego oto użytkownika jakimu to nie iwem co bym zrobił jak bym go dorwał :stuck_out_tongue:

Jeszcze jedno pytanie :

Po jakim czasie od zakończenia licytacji Sprzedający musi się skontaktować mail’owo z Kupującym ? Jaki jest maksymalny czas oczekiwania na mail Sprzedającego ?

CANALETTO , wszystko masz opisane w regulaminie Allegro. Przeczytaj go i nie będziesz musiał zadawać pytań.

zalezy to od Sprzedającego , najlepiej od razu …

A ile tak mniej więcej się czeka na mail potwierdzający (m.in. dotyczący wyboru metody formy płatności) od Sprzedawcy ?

Nie mogę nic powiedzieć więcej, jak to:

To zależy tylko od sprzedającego.

Zależy, czy ma dużo zamówień, zależy, czy ma czas… :smiley:

Od 10 minut do dwóch tygodni, szacuję :smiley:

Aż 10 minut?

Jedna moja transakcja (kup teraz, przelew quick, potwierdzenie, sms z kodem, wystawienie komentarza)

trwała łącznie niecałe 5 minut :smiley:

Przecież komentarz wystawia się dopiero po otrzymaniu przesyłki

Chodziło o wirtualną przesyłkę :smiley:

Czyli 2 tygodnie to maksimum ?