Allegro

(Canaletto) #1

Mam pytanie związanie z Allegro.

W jakim czasie od zakończenia licytacji można się z niej wycofać ?

Dokładnie chodzi mi o to, czy istnieje jakiś przepis, że przykładowo, jeśli do zakończenia licytacji zostało 10 godzin, to nie można się już wycofać.

(boczi) #2

W żadnym. Jak zalicytujesz, nie można się wycofać, jest to tzw. umowa kupna i automatyczne nawiązanie umowy (nawet, jeśli aukcja jeszcze się nie zakończyła).

Możesz słać umotywowane prośby do właściciela aukcji, na której licytujesz, by odwołał Twoją ofertę.

(Canaletto) #3

Pytam, bo znam takich, co podbijają ceny produktu, a potem się wycofują :twisted:

(boczi) #4

Poczytaj o tym:

http://di.com.pl/news/10282,2.html

(aju) #5

nie wolno sięwycofywac. nawet sekundę po zalicytowaniu nie można się wycofać. Jeśli ktośbędzie wśibski sprawa może zakończyć się u prokuratora ewentualnie zostanie wysłany komornik do kupującego. (albo do sprzedającego jeśli ten nie wywiązał się z umowy)

(Djkarolek) #6

w allegro jest ta ze jakis koles wystawi przedmiot a jego kumpel to podbija zeby wiecej kasy wydobys oszusty albo kupiłem przedmiot wpłaciłem kase 150zł za ramy i ich nie otrzymałem kasa przepadła :frowning:

(Krzysieknd2) #7

Na policje isć nie łaska? :wink:

(system) #8

Dokładnie.

Zgłaszasz sprawę na policję i możesz skorzystac z:

:arrow: Programu Ochrony Kupujących

(Djkarolek) #9

Oczywiscie ze poszedłem bo to coś dało złapali kolesia i nic mu chyba niezrobiki wpisz sobie wyszukiwarce allegro tego kolesia juz niepamiętam mnischi albo mnishi

to zobaczysz ile kasy zarobił i ile ludzi oszukał

(boczi) #10

http://allegro.pl/show_user.php?search=mnischi

mnischi (-77) - Konto zawieszone

(Djkarolek) #11

Widzicie to jest pochwała dla tego oto użytkownika jakimu to nie iwem co bym zrobił jak bym go dorwał :stuck_out_tongue:

(Canaletto) #12

Jeszcze jedno pytanie :

Po jakim czasie od zakończenia licytacji Sprzedający musi się skontaktować mail'owo z Kupującym ? Jaki jest maksymalny czas oczekiwania na mail Sprzedającego ?

CANALETTO , wszystko masz opisane w regulaminie Allegro. Przeczytaj go i nie będziesz musiał zadawać pytań.

(Harry666) #14

zalezy to od Sprzedającego , najlepiej od razu ...

(Canaletto) #15

A ile tak mniej więcej się czeka na mail potwierdzający (m.in. dotyczący wyboru metody formy płatności) od Sprzedawcy ?

(boczi) #16

Nie mogę nic powiedzieć więcej, jak to:

To zależy tylko od sprzedającego.

Zależy, czy ma dużo zamówień, zależy, czy ma czas... :smiley:

Od 10 minut do dwóch tygodni, szacuję :smiley:

(system) #17

Aż 10 minut?

Jedna moja transakcja (kup teraz, przelew quick, potwierdzenie, sms z kodem, wystawienie komentarza)

trwała łącznie niecałe 5 minut :smiley:

(Canaletto) #18

Przecież komentarz wystawia się dopiero po otrzymaniu przesyłki

(boczi) #19

Chodziło o wirtualną przesyłkę :smiley:

(Canaletto) #20

Czyli 2 tygodnie to maksimum ?