AllPlayer 2.2.5 i problemy - po raz kolejny

Witam,

Posiadam najnowszą wersję AllPlayera - 2.2.5.

Problem ten mam już bodajże od wersji 2.2.1, w każdym razie od późniejszych wersji niż 2.1 TEST 16.

Wiem, że Autor wprowadza coraz to więcej nowych funkcji, program staje się być lepszy.

Jednak mam dręczący problem, niestety.

Mianowicie, gdy odtwarzam jakiś film w normalnym oknie, nie na Full Screen, wszystko jest OK. I na PC, i na telewizorze. Mam TV-OUT.

Moja karta graficzna do Radeon 9550 od Gigabyte wraz z najnowszymi sterownikami Catalyst 5.8.

Klonowanie mam ustawione poprawnie, nawet uaktywniłem w trybie teatralnym “To samo na wszystkich”.

Jednak, po włączeniu filmu na FULL SCREEN, obraz zanika. I na PC, i na TV. Jest tylko dźwięk, sam dźwięk.

Problem zaczął się po tej przerwie w wydaniu między wersją TEST16 a następnymi 2.2.x.

Dodam, że w innych playerach jest OK.

I tu pytanie. Czy ktoś też ma taki problem - i czy wie, jak temu zaradzić.

Będę wdzięczny za okazaną pomoc.

podejrzewam ze wina tkwi w playerze…

spróbuj zainstalować starszą wersję i zobacz czy to samo dzieje się na wersji na której wszystko kiedyś chodziło dobrze

jeśli nadal sie sypie sprubuj odinstalować catalysta (wiele osób na niego narzeka, a u mnie chodzi jeszcze gorzej niż na standardowych sterach) i zainstaluj zwykłe sterowniki

Jednak nie chcę za bardzo tego robić. Na razie nie. Aż tak zdesperowany nie jestem. Bo i to nie może być tego wina, skoro jest na innych playerach dobrze.

Napisałem wcześniej, na 2.1 Test 16 i starszych jest OK, ale co z nowszymi…?

Próbowałem różnych kombinacji, odinstalowywałem, czyściłem rejestr etc.

Kiedyś coś mi się obiło o uszy, że nowe wersje allplayera miewają podobne problemy z filmami w formacie Xvid …i chyba, że zmiana kodeka może pomóc - no ale głowy bym za to nie dał :wink:

tez mam taki problem

u mnie pomaga po przejściu na pełny ekran włączenie panscan i wyłączenie go => wtedy mam obraz na fulla

mam wersje 2.2.1

skoro na innych playerach jest ok to proponuje ich używać ew:

a co do allplayera to monitoruj nowsze wersje na bierząco i sprawdzaj czy działają filmy normalnie

polecałbym spróbować aktualizacji kodeka

Niestety, aju , nie pomaga.

adpawl , robiłem wymiany kodeków. Instalowałem i osobno Xvid, Ac3, ffdshow, i paczkę K-Lite w różnych odmianach (Basic, Standard, Full). :slight_smile:

:? Zerknij może na forum allplayera, może tam się znajdzie odpowiedź?

http://forum.marbit.com.pl/viewforum.php?f=2

np. przypadek tego gościa: http://forum.marbit.com.pl/viewtopic.php?t=78