ALLPlayer uszkadza Windows Media Playera

Mam Windows Vistę Home Premium. Zainstalowałem ALLPlayera MarBitu v.3.1 i program zmienił mi domyślne ustawienia autoodtwarzania także plików audio. Dotychczas po włożeniu płyty AudioCD uruchamiał mi się systemowy Windows Media Player, którego lubię i którego używam też w moim palmtopie. Teraz nie mam nawet możliwości wyboru ręcznego tego programu w Panelu Sterowania - Autoodtwarzanie. Pozostała ikona Windows MediaPlayera, ale komentarz do funkcji to: “Play AudioCD with ALLPlayer przy użyciu: ALLPlayer”. Podobnie po włożeniu płyty AudioCD pojawia się okno Autoodtwarzania i w 1. opcji przy ikonie WMP nie ma “Odtwórz utwory muzyczne z dysku CD przy użyciu Windows Media Player”. Jest: “Play AudioCD with ALLPlayer przy użyciu: ALLPlayer”. Kilka wierszy niżej jest ikona ALLPlayera i ten sam komentarz: “Play AudioCD with ALLPlayer przy użyciu: ALLPlayer”. Odinstalowanie ALLPlayera nic nie pomogło. W dalszym ciągu jest ten sam komentarz przy ikonie Windows Media Playera. Gdy mimo to klikam tę funkcję (“Play AudioCD with ALLPlayer przy użyciu: ALLPlayer”), to wyskakuje okno: “Nie można odnaleźć aplikacji”. I słusznie, bo jest odinstalowana. Powiedzcie czy można jakoś przywrócić Windows Media Playera, jako domyślny odtwarzacz AudioCD? Jakiś wiersz w rejestrze… Co to za amatorskie badziewie, ten ALLPlayer, które pozostawia po sobie takie zmiany?!

[Windows Vista Premium @ hp pavillion 6153ea, CentrinoDuo, 2GB, HDD 120GB]

Może spróbujesz wejść w WMP -->opcje–> Typy plików itd. i zmienić ustawienia na właściwe.

Najprościej w takim przypadku ponownie zainstalować. WMP 11. Pod XP to oddzielny program i łatwo go zainstalować, no i wszystko wraca do normy, bardzo szybko. Trudno powiedzieć czy da się tak zrobic z Vistą. WMP 11 pod XP trochę się różni od tego pod Vistą i nie wiadomo czy Vista go zaakceptuje. Może istnieje WMP 11 luzem pod Vistę, to byłoby najprostrze. Naprawa Visty?

Niestety w Viście takiej opcji nie ma, bo wszystkimi skojarzeniami zarządza się z poziomu Panelu sterowania -> Auto Play.

Jeśli nie da się ustawić domyślnego odtwarzania AudioCD w WMP, bo nie ma go na liście trzeba to zrobić przez Set Default Programs w Panelu Sterowania.

Mam angielską Vistę stąd te nazwy.

Nie działa. Vista: Panel Sterowania - Programy domyślne - Ustaw programy domyślne - Windows Media Player - Ustaw ten program jako domyślny - OK. Dalej: Zmień ustawienia funkcji Autoodtwarzanie - Nośniki: CD audio - Wybierz domyślne. I dalej przy ikonie Windows Media Playera jest “Play AudioCD with ALLPlayer przy użyciu: ALLPlayer”.

A może ktoś się tutaj zna na Rejestrze? Pewnie tam jest tajemnica rozwiązania tego problemu :mrgreen:

Eee tam, zaraz Rejestr. Nowy Rok - nowe pomysły. :smiley: ROZWIĄZANIE:

Panel Sterowania - Programy domyślne - Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne - zaznacz Microsoft Windows - OK. I już mam: Odtwórz dysk CD audio przy użyciu Windows Media Player.

PS. Chyba nie ma co was pytać o pomoc … Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.