Alone in The Dark 4 i OpenGL

Witam,

Nie wiecie jak można odpalić tę grę wraz z OpenGL na nowszych kartach graficznych?

Gdzieś już na tym forum pisałem o tym… POSZUKAJ

OK, powtórzę bo już ponad 60 osób zajrzało…MASAKRA

Zaglądamy do panelu sterującego k.graficzną i odnajdujemy profil do gry AitD4, odnajdujemy funkcję odpowiedzialną za tekstury i zmieniamy na OpenGL - WSZYSTKO !!

Wchodzę do Panelu Sterowania Nvidia/Zarządzanie Ustawieniami 3D, dodaję plik “alone4.exe” (bo nie ma profilu), ale przy żadnej z opcji nie widzę nazwy OpenGL

Możesz sprawdzić, czy demko działa u Ciebie z OpenGL? To tylko 83 MB :wink:

http://www.gamershell.com/download_4289.shtml

Odpaliłem spokojnie, nawet bez żadnego ruszania w ustawieniach k.graficznej. NALEŻY:

Wyodrębnić pliki (zapisać do osobnego folderu) za pomocą kreatora ZIP (przynajmniej ja tak zrobiłem)

Uruchomić grę plikiem alone4.exe znajdującym się w folderze “Setup” - to odnośnie wersji demo.

Zaczyna się sceną w deszczu (facet i pies).

Napisz czy zadziałało. Powodzenia.

Alonewolf : sama gra odpala mi się bez kłopotu, tylko, że nie ma tam OpenGL.

Spójrz ma na te ruszające się światła w menu i na niebo tuż po starcie dema.

Panel zarządzania NVIDIA:

Ustawienia globalne —> Prawidłowe ujęcie tekstury —> Użyj specyfikacji OpenGL

Ustawienia programu —> Prawidłowe ujęcie tekstury —> Użyj specyfikacji OpenGL (profil AitD4)

Możesz jeszcze pogrzebać w innych ustawieniach aby dostosować AitD4 do własnych wymagań.

Poza tym nie wymagaj, Bóg wie czego, po starej grze…efektami 3D Cię nie powali :smiley:

  1. Nie mam nigdzie opcji “Prawidłowe ujęcie tekstury”

panelnvidia.png

  1. Nie mam profilu Aitd4 (jest tylko dla piątej części). Jeżeli dodam plik “alone4.exe” to też nie będzie opcji z pkt. 1

  2. Gra wyszła w 2001 roku, ale akurat to niebo powinno lepiej wyglądać. W tej chwili wydaje się mieć 16 kolorów :wink:

Przełącz sobie ustawienia na zaawansowane (Panel Sterowania NVIDIA).

Przytoczę fragment opisu z pliku readme.txt, z tego demo co ściągnąłem:

Pentium II 300 MHz (or better), ------->300MHz !!

A gdzie przełączyć na “Ustawienia zaawansowane”?. W “Plik”, “Edytuj”, “Pulpit”, “Ustawienia 3D” nic nie ma (w starych sterach chyba było).

Nie wiem jaki sprzęt posiadasz ani w jakiej wersji sterowniki. Ja osobiście nie zmieniam często sterowników - po co zmieniać coś co dobrze działa ?? Mam Panel Sterowania NVIDIA w wersji 2.1.270.00 a sterownik 178.24 i to spokojnie mi wystarcza na wszystkie gry i programy. Nowsze sterowniki zwykle mają jakieś niedociągnięcia co widać w Twoim przypadku a czasem działają niestabilnie.

Sprzęt mam z tych nowszych, stery to 266.58. Wydaje mi się, że w tych starszych była opcja przełączania na ustawienia zaawansowane.

Zresztą chyba mnie źle zrozumiałeś: ja nie chcę zrobić z tej gry Crysisa, tylko sprawić, by działała tak jak powinna działać domyślnie. Jestem przekonany, że jak oglądałem ją kompie z GF MX 440 i Win 98 to to niebo było prawidłowo wyświetlane. Bierze się to pewnie stąd, że od Win XP sterowniki OpenGL są wyświetlane przez DirextX. To dlatego przy instalacji pojawia mi się napis: “Cannot instal GLsetup under Windows 2000 and Windows NT”.

Popróbuję jeszcze na forum Nvidii. W każdym razie dzięki za pomoc ;).

Może są sterowniki OpenGL jako alternatywne rozwiązanie dla nowszych platform sprzętowych, poszukaj - szczerze powiem ze nie śledzę tego tak pilnie od czasu problemów na Voodoo 3 :wink: