Alsa - zamiast dźwięku trzaski

(Adrian Nawrocki) #1

Tak jak w temacie... Nie wiem Co się dzieje... Jak odpalam grę, muzykę filmy zamiast dźwięku słyszę trzaski... Jak Przełącz dźwięk na oss dzwiek jest, ale nie w grasz... proszę o pomoc Kubuntu 8.10 z Gnome i Kde

(mati75) #2

karta sprawna?

(Adrian Nawrocki) #3

oss działa... ale ubuntu nie jest przystosowane do niego... w grach itp nie mam dzwieku

(Kynski) #4

Co chodzi o OSS - w preferencjach Gnome'a masz. Preferencje -> Dźwięk, jakoś tak. Tam poustawiaj na OSS.

Jeśli korzystasz w z Wine. Uruchom winecfg , zakładka Dźwięk i tam także ustaw OSS.

(Adrian Nawrocki) #5

I tak właśnie zrobiłem, ale Urban Terror, flash player itp wymagają alsy... Karta jest sprawna... Już drugi raz mam ten problem i ostatnio rozwiązałem go formatem... Dziś mam ważne pcw w Urbanie i mam system przystosowany pod siebie i nie chce przed meczem mieć świeży system:)

(matiit) #6

***. Usuń pulseaudio, zostaw samą alsę.

(Adrian Nawrocki) #7

Nie da rady bo wywali mi cały gnome

(matiit) #8

To podziękuj gościom co kompilowali ubuntu...

(Adrian Nawrocki) #9

Ubuntu 8.10 to *** Już sam wprowadzę cenzurę. Chyba wyminie tą dyster, ale mam do niej sentyment. Wspólne 2 lata...

(Ntfss) #10

Mam podobny problem z z 8.10 po prostu w niektórych grach pod wine dźwięk trzaska i strzela a po jakimś czasie znika. Ten sam problem mam też w suse 11. Chyba to jest wina może nowego jądra albo czegoś?

(matiit) #11

To może wine wina? Bo u Watrasa ogólnie trzaska...

(Adrian Nawrocki) #12

ach... czeka mnie format... Już drugi z tego powodu... Musze zrobić to jak najszybciej, bo Urban Terror nie poczeka... {ciach}