Alt+Ctrl+Del

Witam jak przyciskam ww przyciski, aby awaryjnie zamknąć zawieszony program to po zamknięciu nie mam paska zadań (dolnego paska) co wtedy zrobić proszę o podpowiedź.

w menedżerze zadań->z menu->plik-> nowe zadanie i wpisz explorer.exe

Tyle że ja nie widzę menu ale paska zadań nic nie ma na dole teraz też zminimalizowałem stronę i nie mogłem jej zmaksymalizować ponieważ nie ma paska :frowning:

albo uruchom ponownie kompa.

Ileż można uruchamiać ponownie kompa pewnie to jakaś …

lakusz , dobrze, ale do menedżera zadań wchodzisz przez ctrl+alt+del

Zapewne zawieszony proces zamykasz w oknie Aplikacje, przejdź do zakładki Procesy. Jak zamkniesz explorer.exe to tracisz pulpit, a powinieneś zamykać sam program powodujący problem.

dzięki uruchomiłem ponownie kompa mam nadzieje że pochodzi trochę dziękuje jeszcze raz

Możesz też w zakłądce Aplikacje->nowe zadanie i wpisujesz explorer.exe :slight_smile:

Czasami po zamknięci aplikacji zamyka się też włąsnie proces explorer.exe, i on odpowiada min. za wyświetlanie pulpitu, i trzeba go ręcznie odpalić tak jak wyżej napisałem

Zobacz czy działa proces explorer.exe , jeśli tak to wyłącz i włącz od nowa .

lakusz ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Zamiast [Ctrl]+[Alt]+[Del] możesz od razu wejść do “menadżera zadań Windows” przez naciśnięcie [Ctrl]+[shift]+[Esc]

Nie musisz wyłączać procesów przez ctrl alt del.

Start - Uruchom - cmd

wpisz tasklist (i enter) - wyświetli się lista procesów.

Znajdź nr. PID tego który się zawiesił i wpisz taskkill /PID numer_tego_procesu