Alternatywa dla Creative Surround Mixer i EAX Settings?

Witam.

Na wstępie wolę z góry przeprosić za nowy wątek, jeśli taki był już poruszany. Nie wiem pod jakimi hasłami tego szukać, żeby znaleźć. Nie mam też czasu na zastanawianie się czy aby na pewno wyczerpałem wszystkie kryteria szukania i, uff, wreszcie mogę po prostu zapytać. Gdybym wiedział gdzie i czego szukać nie zadawałbym pytań i nie zawracał gitary. Z resztą forum jako takie było miejscem rozmów, a nie tablicą ogłoszeń.

Do rzeczy. Czy istnieje program, inny niż fabryczny, obsługujący kartę Creative Audigy i głośniki Inspire? Mam na myśli kontrolę głośności, ustawienia głośników. Ale z dodatkiem filtrów, precyzyjnych ustawień itp. Coś w stylu kodeka ffdshow. Niekomercyjne, opensourcowe wersje z reguły dają większe możliwości i są praktyczniejsze. Rozumiem, że orginalne Surround Mixer i EAX Settings to w zasadzie panel sterowania sterownika, ale jest coś takiego jak RivaTuner dla nVidii, więc może coś do dźwięku?

Dzięki i pozdrawiam.

Są stery kX ale nie chodzą na wszystkich kartach (nie wspierają także EAX)

Podaj dokładny model karty

Problem z czytaniem ??

kX nie obsługują audigy.

No to chyba ty masz problemy z czytaniem :roll:

Obsługuję ale nie wszystkie dlatego pytam się o konkretny model

Obsługuję:

Soundblaster Audigy CT007x, SB009x, SB019x, SB023x

Soundblaster Audigy Platinum

Soundblaster Audigy ES (OEM)

Soundblaster Audigy 2

Soundblaster Audigy 2 Platinum

Soundblaster Audigy 2 Platinum EX

Soundblaster Audigy 2 Platinum EX

Soundblaster Audigy 2 Platinum EX

Soundblaster Audigy 2 ZS

Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum

Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum

Nie obsługuję:

Soundblaster Audigy LS

Soundblaster Audigy SE

Soundblaster Audigy Value

http://kb.kxproject.lugosoft.com/list.html

Ludzie piszą Soundblaster Audigy a w większości przypadków mają SE (czyli kastrata) :roll:

Dlatego się pytam co ma konkretnie

No to mam kastrata, Audigy SE OEM.