Alternatywa dla EmEditor PRO wersja

Alternatywa dla EmEditor PRO wersja (132 zł)

Kto się doskonale zna na edytorach to zgodnie twierdzi, że to jedyny program, który otwiera duże pliki tekstowe.

 

Testowałem całe mnóstwo edytorów tekstu, ale nie obsługują “za bardzo” dużych plików - ponieważ ograniczeniem jest pamięć RAM lub pochłonąc za duże zasoby procesora w przypadku próby znalezienia tekstu, zamiany dowolnego tekstu, usuwanie lub zaznaczanie.

 

Napisałem do twórców programów do edycji (FREEWARE) i nikt nie może mi w tym pomóc…

 

Najczęściej pada odpowiedź “Podziel plik”

 

Jakie wady wynikają z podziału pliku tekstowego?

Np.  Rozdzielając plik spowodujesz rozdzielenie także jakiegoś konkretnego tekstu, czyli utracisz informację…

 

 

Np. Mając plik 20 GB aby w pełni mozliwie otwierać pliki tekstowe z “dużą ilością lini” (prosze nie mylić z rozmiarem samego pliku)

To trzeba utworzyć setki takich plików…

Co będzie się wiązać z tym aby znaleźć konkretną nazwę bedę musiał po kolei otwierac setki pliczków i szukac konkretna nazwę. Czy to jest IDEALNE ROZWIĄZANIE ? NIE!

Nie testowałem, ale producent editpadLite zachwala iż posiada “Large file and long line support.”

http://www.editpadlite.com/

Nie pracowałem osobiście z tym programem ale może Vim bedzie pasował?

drunkula - Polski komunikat programu z błędem… brzmi trochę śmiesznie… bo Lite wersja jest ograniczona do 2 GB.

 

Ojoj. Kiepska Sprawa [X]

 guiness

 

Vim 64-bit

 

Przy próbie otwarcia pliku:

Najpierw długo czytał nastepnie otworzył plik z NAPRAWDĘ DZIWNYMI ZNAKAMI a następnie znane wszystkim 

BRAK ODPOWIEDZI

Cały czas 25% CPU i wysokie użycie RAM

To może spróbuj ten GigaEdit

Komunikat mi się podoba :wink: Zaglądałeś może do creditsów? Nasi tam byli, czy tylko tłumacz?

 

A że na dużych plikach ostro używa ram? Po to ta pamięć jest, to nawet lepiej że nie buforuje tego wszystkiego na dysku (no chyba że swap na SSD leży, to wtedy bez różnicy).

EmEditor - Nie mam pojęcia o czym mówisz…Jakie creditsy?

Support pokazali na Video, że otwiera plik BEZ ŻADNEGO PROBLEMU 248 GB i używa tylko 49 MB RAM. Ponaddto nie ma potrzeby aby trzymać to wszystko w pamięci RAM, tylko w pliku tymczasowym. Ale warto zapoznać się opcjami programu.

To, że otwiera pliki 248 GB nie znaczy, że zajmie tyle miejsca na pliki tymczasowe, nie chce mi się tego opisywac szkoda na to mi czasu… Zapoznaj się z opcjami

guiness - nie masz zielonego pojecia czy faktycznie te programy otworzą duży plik… ??

Lubię mieć coś sprawdzonego…

GigaEdit - 79 KB - co to ma być … Praktycznie żadnych opcji jest nic nie warty… Do śmietnika program

Nie tylko ma otworzyc duży plik ale także STABILNIE działać…

A jednak EmEditor 14.7 bez alternatywy… Wszystko było by piekne… gdyby ktoś umiał spolszczyć program :frowning:

Sprawdzalem kilkoma programami do “Spolszczenie”

praktycznie da się ale program ma tyle opcji, że ciężko się połapać w tym kodzie…

Ktoś obeznany w spolszczeniach mógłby chociaż spolszczyć niektóre opcje…