Alternatywa dla G550 z możliwością podkręcania

Witam,

jak zapewne wszem i wobec wiadomo (z podpisu) jestem posiadaczem zestawu opartego o dość budżetowego Gigabyte’a i Celerona G550. Do wydajności nie mam zastrzeżeń - ba, jestem nawet bardzo zadowolony, lecz ograniczenie w postaci braku możliwości O/C doprowadza mnie do furii przyćmiewając całą przyjemność z szybkości działania Celeronka. Liczyłem się z tym przy zakupie, lecz nie wiedziałem, że tak będzie mi to dawać w kość… Stąd moje pytanie do Was: czy znacie jakieś alternatywy dla mojego zestawu (pod względem wydajności - może być starsze, od AMD byle z możliwością podkręcania i najlepiej DDR3), którą mógłbym nabyć za pieniądze ze sprzedaży tego + ofc moje “oszczędności”? Sądzę, że do wydania (jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli) będę miał 380-400zł.

Dodane 17.02.2013 (N) 21:08

Bardzo prosiłbym o szybką odpowiedź, gdyż każda chwila spędzona bez podkręcania to dla mnie coś strasznego :).

Powiem ci że słabo rozplanowałeś zakup podzespołów. Mogłeś kupić tani procek (od biedy tego celerona), ale płytę z chipsetem pod O/C skoro cię to kręci (przykładowo coś na P67). Teraz koszt wymiany będzie istotnie większy niż te 400zł. Przykładowo tania Core i3 jako nowa już przekracza ten budżet, podobnie cenowo jest z AMD http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=49416

Pozostają używki (choć patrząc na ceny Phenomów serii 900 średnia to okazja) albo chwilowa zmiana planów - dozbieranie floty zielonych.

Patrząc z perspektywy czasu również żałuję wyboru płytki na H61, lecz P67 był wtedy poza moim zasięgiem (finansowym). Czyli chyba jeszcze czeka mnie overclockerski “celibat”… Rozważałem powrót na LGA775 (zakup płytki ASUS Commando bądź DFI LanParty LT X48-T2R), lecz jest to chyba mało opłacalne?

Quad Q6600 za 300zł używka ma wydajność mniejszą w testach niż nowe Pentiumy G pod 1155, które kosztują nawet mniej jako nówki… I jeszcze pamięci DDR2 - przeżytek.

Inwestycja nieopłacalna. Niedawno pojawił się test na pclabie, gdzie właśnie to udowodniono. Na forach zrobiło się lekkie poruszenie u tych którzy nie byli świadomi że ich E8400 ma wydajność poniżej oczekiwań, ale cóż LGA 775 mogło być szałem w 2006 roku, ale nie teraz 7 lat później.

Ech, tak żem czuł… Dziękuję bardzo za pomoc :).