Alternatywa dla nieczynnego Facebook Messenger

Cześć!

 

3 marca komunikator Facebook Messenger przestał działać - korzystałem z niego, pomijam kwestię czy śledzą czy nie śledzą, po prostu było to dla mnie narzędziem - przydatnym, które przestało działać. Jako, że pisanie na fb uruchomionym w zakładce w przeglądarce jest dla mnie dość niewygodnym rozwiązaniem, postanowiłem rozejrzeć się za jakąś alternatywą.

 

Facebook Messenger pasował mi, ponieważ był cholernie prostym komunikatorem - była lista kontaktów, możliwość pisania z daną osobą, wyświetlały się powiadomienia, w czytelnej i jasnej dla mnie formie… i to wszystko zostało usunięte i wyłączone.

 

Próbowałem użyć komunikatów, których znałem, jednak:

  1. Miranda - to kombajn, nie komunikator - zabawę z miliardem wtyczek i godzinami dostosowywania już porzuciłem, szukam czegoś prostego.

  2. AQQ - korzystałem z tego komunikatora bardzo długo, jednak fb messenger przyzwyczaił mnie do prostoty - gdybym pogrzebał, coś zbliżonego być może bym uzyskał (akurat teraz nie potrafię znaleźć kilku opcji, albo gdzieś je przesunięto albo ich już nie ma), jednak ma jedną wadę - spróbowałem wykonać tam jakąś rozmowę i nie ściągał mi wszystkich wiadomości, tzn napisał ktoś do mnie, na stronie fb była nowa wiadomość, AQQ jej nie odebrał i w okienku rozmowy jej nie było.

  3. WTW… spróbowałem również i z tym komunikatorem, aczkolwiek od początku był dla mnie strasznie nieczytelny i nie przypadł mi do gustu.

 

Czy znajdę jakąs alternatywę dla uśmierconego Messengera? Zależy mi na jak największej prostocie, miło byłoby gdyby dało się tak, by wyświetlał komunikator również czy wiadomość została przeczytana (na dole, ten ptaszek, gdzie jest napisane. np. Seen 20:55)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Wpisz w necie gmail chat facebook. Poczytaj o tym, bo może to dla Ciebie.

Hm, takie rozwiązanie nie jest zbyt dla mnie, ma ktoś jakiś inny pomysł?

Pidgina próbowałeś? Możliwe, że Kadu również obsługuje FB.

Hm, do Kadu jakiś czas temu się zraziłem, Pidgina nawet lubię - ale niestety mam włączone podwójne logowanie (czy jak to się fachowo nazywa), w WTW i AQQ wyskakiwało okienko gdzie miałem wpisać kod, Pidgin wyrzuca brak autoryzacji, nawet jak ręczne na stronie facebooka tam potwierdzę, że to jest ok.

Jeśli masz wersję (chyba), 2.16.8 (nie pamiętam dokładnie, w której wersji) to był tam błąd, związany z logowaniem do FB Chat, który został naprawiony.

Mam 2.10.9 z portalu :wink: