Alternatywa Dla Norton Ghosta


(Avatarus) #1

Witam

Poszukuje alternatywy dla Programu Norton Ghost.

Program powinien być bezpłatny. Chciałbym żeby był w pełni funkcjonalny (są takie które nie potrafią przywracać partycji systemowych co jest debilizmem)

Czy ktoś z was ma sprawdzone rozwiązanie?

z góry dziękuje


(Kolmar) #2

Gorąco polecam program “PING” :smiley: (nie ma wersji polskiej) … ale to chyba nie problem. Sprawdzałem go na linuxach i windowsach i spisuje się dobrze, we wcześniejszych wersjach były błędy ale obecnie jest już wszystko ok. Podobnie jak w Ghost jest możliwość zrobienia obrazu dysku i zrzucenie jej np. na serwer czy CD. Tworzone obrazy poddawane są kompresji za pomocą metody bzip2 lub gzip. Ogólnie program jest nieco wolniejszy od ghosta ale to już wina zastosowanej kompresji (polecam metode gzip oczywiście). Muszę jeszcze zaznaczyć, że jest to program całkowicie darmowy. Polecam, świetny program :wink:


(JesperKyd) #3

Ghost4linux


(martinez2006) #4

Skąd można pobrać tego PING-a ?. Podaj jakąś lokalizację.


(Kolmar) #5

<-PING->


(Lasocha) #6

Najlepszym moim zdaniem programem do robienia obrazów dysku jest Paragon Drive Backup. Robimy obrazy na poziomie Wina i gdy system nawet juz sie nie uruchamia. Odnawiamy go płytką botowana przy starcie systemu. Nieco innym programem ale darmowym jest Acronis (znajdziemy go w Hirens).


(Andgird) #7

Acronis niej jest darmowy. Czasem dołączany jest do różnych czasopism koputerowych.

Darmową odmianą Acronisa jest Seagate Disc Wizard, ale legalnie można używać go tylko z dyskami Seagate’a lub Maxtora.