Alternatywa drukarki Canon Pixma IP1500


(Ursusc325) #1

Witam!

Obawiam się, że moja drukarka zakończyła żywot. Tydzień temu wymieniłem oba pojemniki z tuszem. Niespodziewanie pojawiły się problemy z drukowaniem. Drukarka drukowała obrazy na niebiesko. Kiedy zatrzymywałem proces i puszczałem od nowa było OK. A kilka dni temu przyszedł kryzys. Włączyłem drukarkę i po kilku jej odgłosach wyczułem zapach spalenizny. Kontrolka się świeciła, ale drukarka nie dawała żadnych oznak "życia". Przy kolejnych uruchomieniach komputera było tak samo: naciskam przycisk ON/OFF - zapala się żółta lampka - puszczam - gaśnie. I nic poza tym. Otworzyłem przednią pokrywę, przesunąłem głowicę, wyjąłem ją, przetarłem i włożyłem na miejsce. Po kilkudziesięciu przyciśnięciach włącznika drukarka ruszyła. Przesunęła głowicę w prawo (tam gdzie się normalnie znajduje) i wtedy spod niej wydobył się delikatny dymek. I to był ostatni jej ruch. Przy naciśnięciu przycisku ON/OFF jedynie zapala się kontrolka, a gdy puszczę gaśnie.

Chyba się nie mylę, że nic już się nie da zrobić? Nie ukrywam, że szkoda mi jej, bo atrament do niej był bajecznie tani (6zł-czarny; 7zł-kolor). Służyła prawie 3 lata.

No i tu kolejne pytanie: Jaka drukarka będzie godnym następcą Canona? Chodzi oczywiście o atramentówkę dla przeciętnego użytkownika. Podawajcie ceny atramentów.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję!


(Donaszym) #2

Jeżeli planujesz zakup drukarki, a nie masz jeszcze skanera to polecam urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-150C cena ok.220pln. Jest bardzo ekonomiczna i jak na ten przedział cenowy nie ma absolutnie konkurencji!! Tusze kosztują po 4,5 za sztukę - niezależnie od tego czy czarny czy kolor (patrz: http://www.allegro.pl/item522858885_bro ... 4_szt.html) na tych tuszach, jak i oryginalnych zadrukujesz czarnym (w moim przypadku drukowania sprawozdań, wykresów, drobnych prac, instrukcji na ćwiczenia laboratoryjne itp.) ok 400 kartek co daje ok 1 gr za stronę bez uwzględnienia ceny papieru. Zakładając ze papier kosztuje 10pln za 500 kartek to drukujesz łącznie za 3gr/str. taniej masz tylko na laserowych... Dodatkowo masz jeszcze czytnik kart pamięci i port USB na wierzchu. Polecam