Alternatywa Livebox'a

Witam, opiszę tutaj swój problem. Chodzi o to, że mam Liveboxa z TP. W tym usługa Telewizji.

Pod Liveboxa mam podpięte 3 komputery. 1 - poprzez kabel RJ-45; 2 - USB; 3 - WI-FI. Z 1 i 3 opcją nie mam problemów, za to z opcją 2 czyli poprzez USB mam wielki problem, chodzi o to… że internet rozłącza się co chwilkę, ok. co 10-20 min.

Zadzwoniłem na infolinie 0800-102-102> 2> 3. Powiedzieli mi, że livebox jest uszkodzony i zgłoszenie na wymianę zostało wysłane, dzisiaj jadę po nowy livebox do telepunktu. Tylko jest jedna wątpliwość, czytając na różnych forach… co drugi ma taki sam problem.

Więc, mam pytanie… czy jest jakaś alternatywa dla liveboxa? Chodzi mi o router który obsłuży tą telewizję z TP.

nie ma

Naprawdę? Nie da się nic zrobić z tym?

niestety

Żeby mieć tą telewizję i nie przerywało to LiveBox jak działa z innymi komputerami to średnio jest dobrze :stuck_out_tongue: Tylko ta karta USB jest ZWALONA :stuck_out_tongue: Może zrobię sobie folder w zakładkach Opery i będę przedstawiał ludziom tematy gdzie następni ludzie mają problemy z adapterami WiFi na USB.

Żeby nie wychodzić stratnie jakby to się okazała wina LB/karty to potrzebowałbyś jednego testu.

Kartę bierzesz do kogoś, kto ma access pointa(najlepiej coś z lepszych access pointów, TP-Link/Linksys ostatecznie inne też będą), starasz się umieścić laptopa z tą kartą USB możliwie jak najbardziej podobną odległością i podobną ilością ścian jaką masz w domu między LB a adapterem USB, patrzysz czy zrywa itd. Nie to adapter ujdzie :] A LB wadliwy, a jeżeli będzie rwało to wina adaptera.

Czy jakby adapter był ok to by pasowało kupić kartę pod PCI(PC) lub PCMIA(laptop) czy Express Card(laptop) lub któreś z tych urządzeń co podałem tutaj.