Alternatywne sterowniki do Neo/Netii (istotny niuans)

(Td4) #1

Witam!

Mam takie pytanie. Chodzi mi po głowie (od dawna) by zmienić osiedlowy LAN na prywatne połączenie za pomocą Neostrady / Netii. Na razie nie wybrałem konkretnego dostawcy, ale nie o to w tym temacie chodzi. Pytanie jest w miarę proste: czy TP/Netia nie będą się czepiać, że używam takiego np. UBUDsl zamiast ich sterowników? Czy nie zabraniają korzystania z alternatywnego softu? I drugie pytanie: czy sygnał Netii i TP można dzielić, tj. za pomocą routera? Bo kiedyś słyszałem, że Tepsa pozwala tylko na jeden komputer? Pytam, bo mamy w domu kilka urządzeń i zorganizowanie ich w małą sieć przy użyciu routera byłoby nam na rękę.

Pozdrawiam na nowym, odświeżonym forum :slight_smile:

Pax!

(Sroka Mike) #2

Co do używania alternatywnych sterowników to nie mam pojęcia, ale TP posiada w swojej ofercie router: LiveBox (on nie wymaga sterowników :wink: ). Urządzenie to wymaga tylko podłączenia do sieci i kabla telefonicznego. Podłączyć je do komputera można za pomocą Ethernet'u, USB, lub uzyskać połączenie poprzez WiFi. Osobiście korzystam z LiveBox'a [internet rozdzielony na 2 kompy] i jestem zadowolony.

Po więcej informacji odsyłam na http://www.tp.pl