AM3 kompatybilne a AM3+?

(Adi636) #1

mam obecnie płytę główną a socket'em AM3. Czy jak wejdą procesory na podstawkę AM3+ to będzie można je zamontować na płycie z AM3, bo już się gubię w tym :smiley: ?

(Cedar) #2

5 sekund z Google: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AM3 ... 34041.html

(Ascent) #3

Nie wszystkie płyty będą obsługiwać procki na AM3+ ; zależy to głównie od producentów, czy dadzą aktualizacje BIOSu. Jest już jednak kilka 'pewniaków' obsługujących tą platformę, np. MSI 870A-G54

(Johny) #4

To zależy od producentów,nowe płyty muszą schodzić,więc wymyślą nową podstawkę,nowy typ pamięci ram niekompatybilny z poprzednią (DDR1 i DDR2 jest tu przykładem) i będziesz musiał kupić płytę,procesor i pamięć,to wszystko zależy od producentów

(Mrylec) #5

jeżeli masz płytę gigabyte to zapomnij. Te dziady wypuszczają mobo w nowej rewizji i musisz kupić nową czy tak czy tak.

(Piotrrodak7) #6

Nie moj temat ale się spytam.A Asrock 880 Extreme 3 będzie AM3+ obsługiwać?

(Zaq30) #7

mam ta samą płytę i też mnie to zastanawia jak na razie asrock nie wypuścił aktualizacji biosu są już natomiast nowe płyty tej firmy pod ta podstawkę pozostaje tylko czekać

(Piotrrodak7) #8

Masz ta płytę?No,ja jeszcze nie kupiłem.Dlatego się zastanawiam:

Arock 870 Extreme 3 czy MSI 870A-G45

(Adi636) #9

czyli reasumując zależeć to będzie od płyt głównych, a właściwiej aktualizacji BIOS ?

(Ascent) #10

Tak, to będzie zależało od dobroci producentów płyt głównych czy wydadzą aktualizacje BIOS. M.in. Asus i MSI wydało oświadczenia, które płyty będą działały (np. Asus AM3+). Trzeba czekać na reakcje producentów, nikt nie jest w stanie powiedzieć, które produkty zechcą nadal wspierać :slight_smile:

Jednak również jak wiadomo, nie wszystkie płyty będą w stanie sprostać nowym procesorom.

(Adi636) #11

ale oczywiście będzie można też kupić nową płytę główną z socket'em AM3+. Jak myślicie, ile mniej więcej będzie kosztowała taka płyta ?

(Zaq30) #12

(Adi636) #13

no to nie będę się tak szybko napalał na AM3+. Lepiej trochę poczekać. Tymczasowo AM3 jest bardzo dobrym socket'em, który wystarczy żeby pograć w najnowsze gry :slight_smile: