AM3 kompatybilne a AM3+?

mam obecnie płytę główną a socket’em AM3. Czy jak wejdą procesory na podstawkę AM3+ to będzie można je zamontować na płycie z AM3, bo już się gubię w tym :smiley: ?

5 sekund z Google: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AM3 … 34041.html

Nie wszystkie płyty będą obsługiwać procki na AM3+ ; zależy to głównie od producentów, czy dadzą aktualizacje BIOSu. Jest już jednak kilka ‘pewniaków’ obsługujących tą platformę, np. MSI 870A-G54

To zależy od producentów,nowe płyty muszą schodzić,więc wymyślą nową podstawkę,nowy typ pamięci ram niekompatybilny z poprzednią (DDR1 i DDR2 jest tu przykładem) i będziesz musiał kupić płytę,procesor i pamięć,to wszystko zależy od producentów

jeżeli masz płytę gigabyte to zapomnij. Te dziady wypuszczają mobo w nowej rewizji i musisz kupić nową czy tak czy tak.

Nie moj temat ale się spytam.A Asrock 880 Extreme 3 będzie AM3+ obsługiwać?

mam ta samą płytę i też mnie to zastanawia jak na razie asrock nie wypuścił aktualizacji biosu są już natomiast nowe płyty tej firmy pod ta podstawkę pozostaje tylko czekać

Masz ta płytę?No,ja jeszcze nie kupiłem.Dlatego się zastanawiam:

Arock 870 Extreme 3 czy MSI 870A-G45

czyli reasumując zależeć to będzie od płyt głównych, a właściwiej aktualizacji BIOS ?

Tak, to będzie zależało od dobroci producentów płyt głównych czy wydadzą aktualizacje BIOS. M.in. Asus i MSI wydało oświadczenia, które płyty będą działały (np. Asus AM3+). Trzeba czekać na reakcje producentów, nikt nie jest w stanie powiedzieć, które produkty zechcą nadal wspierać :slight_smile:

Jednak również jak wiadomo, nie wszystkie płyty będą w stanie sprostać nowym procesorom.

ale oczywiście będzie można też kupić nową płytę główną z socket’em AM3+. Jak myślicie, ile mniej więcej będzie kosztowała taka płyta ?

http://www.ceneo.pl/11368081

no to nie będę się tak szybko napalał na AM3+. Lepiej trochę poczekać. Tymczasowo AM3 jest bardzo dobrym socket’em, który wystarczy żeby pograć w najnowsze gry :slight_smile: