AMD 64 3000+ Venice czy AMD 3200+ Venice

Mam jeszcze 1 pytanie.

Słyszałem z dość pewnego źródła że lepiej brać jest teoretycznie słabszy 3000+ a nie 3200+ gdyż “słabszy” lepiej się podkręca czego nie można powiedzieć o wersji 3200+.Jak to jest??Jak mi radzicie??

Tez tak słyszałem, ale nie wiem czy to prawda moj kolega 3200+ podkrecil na 2.7GHz wiec nie jest chyba tak zle. Ja bym wzial 3000+ mniej zaplacisz a o te 200mhz mozesz spokojnie go przetaktowac.

Bierz 3200+. Ma lepszy mnożnik, a podkręca się również dobrze.

Bierz 3000+ zapłacisz 360zł i ze standardowych 1,8Ghz podkręcisz do 2,5 na pewno. A przy lepszym chłodzeniu itd do 2,8Ghz

Skok wydajności będzie duuuży - 50% jesli nie wiecej…

IMO 3200+ będzie się równie dobrze podkręcał. Chociaż powinien nawet lepiej, bo ma lepsze dzielniki pamięci (mnożnik x10).

Bierz 3000+ przetaktujesz go i bedzie smigał, a tą kase co ci zostanie przeznacz na cos innego:):):slight_smile:

np.Na AMD arctic coolingo dla 3000+ :mrgreen:

Dokładnie… Jedyny minus jaki jest to skrajna cena, bo różnica kilkudziesięciu złotych a przeceiż to tylko 200… Ja brałbym 3200 :D. Rób jak uważasz… Nie będziemy ci tu robic wykładu apropo podstawek ;). Jeśli chodzi o OC to pewnie róznica będzie o te 200Mhz :P. Podkręcają się podobnie…

Mi doradzono 3000+ - poszukaj mojego tematu na forum.

Pamiętaj o jednym - nie bierz wersji box tylko osobno kup chłodzenie.

No chyba, że lubisz dźwięk jaki wydaje odkurzacz…