AMD Athlon 2000 OEM XP

Czy można w jakiś sposób podkręcic ten procesor:AMD Athlon 2000 OEM XP Chodzi mi konkretnie o to,czy można mu podkręcic trochę więcej W Mhz.Czy coś takiego. :stuck_out_tongue:

można ale po co Ci to spalisz go jeszcze a podkręcanie tracisz gwarancje i żywontność

No tak,tylko,że on ma mało w Mhz,a ja go chciałem trochę podkręcic-da radę??

jeżeli chcesz się bawić w overclocking, to:

-Zainwestuj w dobry zasilacz i chłodzenie…

Jeżeli się nie znasz na rzeczy, to możesz zwyczajnie wymienic procesor na szybszy…

…więcej nic ci nie trzeba! Jedyny program, jakiego będziesz używał, to BIOS :wink:

Najpierw jednak poczytaj w necie, co to overclocking, na czym polega i z czym to się je…

np. TU, TU, albo z google.

Jeżeli komputer dobrze sie sprawuje, nie radze nic robic z procesorem.

Zapewniam, iż jest on jak najbardziej dopasowany przez producenta.

Jeśli jednak chcesz go podkręcać, licz sie z jego uszkodzeniem :frowning: .

Już lepszym i bezpieczniejszym wyjściem jest zakup procesora o wyższej częstotliwości taktowania :slight_smile: .

Pozdrawiam.

mavelle ale niekażdego stać by nonstop kupować nowego kompa, a jeśli bedzie sie trzymał fundamentalnych zasad kręcenia to prockowi nic sie nie stanie, a jedynie sie ciut szybciej zużywa, czyli jesli procek jest w stanie pożyć z 10 lat, to po podkreceniu bedzie zył z 7 lat, a jak wiadomo za 7 lat nawet na tym kompie juz nic nie zrobisz, bo technika idzie do przodu, a co dopiero na 10cio letnim procku :wink:

Więc najlepiej nie podkręcać :smiley: .

Ale zauważ że:

Jesteś pewien że nic się nie stanie, bo ja takiej gwarancji nie daje :smiley: .

Zapewniam, iż procesor już po godzinie od podkręcenia może skończyć swój żywot.

Na koniec może napisze, że pracuje w tej branży więc wypowiadam się przez doświadczenie :-D.

Jak chcesz podkręcać to przedewszystkim musisz mieć jakąś fajną płytę. Jeśli nie wykręcisz go uber extremalnie to powinien chodzić tak przez dłuższy czas. Looknij na podpisy na forum tweak.pl :slight_smile: