AMD Athlon 64 3000+ venice czy Intel Pentium D 805?

>Co wybrać?

>Który procesor jest lepszy i dlaczego?

>Czy dwa rdzenie w tym procesorze wyjdą mi na dużo lepiej, niż przy kupnie jednojajowca ?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Chyba źle porównałem troszkę, bo pentium ten jest droższy prawie, aż o 100zł. Może do tej ceny znajdę coś lepszego? Czy mocno się grzeje, bo słyszałem różne opinie, że tak? Jeśli tak to proszę o podanie dla niego lepszego chłodzenia, a najlepiej podać jeszcze tanie i dobre mobo pod tego intela. Procki mają się dobrze podkręcać! Który podkręcony proc będzie bardziej wydajny? Co sądzicie o Asus P5LD2? Dobra jest ta płyta główna?

!!

!!

***********************************

Jeśli zaczniecie w ogóle pisać to proszę, aby skomentować dlaczego, a nie dać suchy komentarz np. Pentium, czy znów (AMD) będzie lepsze! Linki mile widziane! !!

Z góry dzięki! Pozdrawiam!

Intele strasznie się grzeją przez co więcej trudu z OC niż w AMD

to chyba brałbym AMD ale nie 3000 ale moze 3500 już na jądrze San Diego

Za te sume najlepszym produktem na rynku jest AMD (Athlon 64 3500+). Jezeli bys wykladal na proca 700zl to polecil bym Intel Core 2 Duo :smiley:

PZDR!

3000+ plus O/C.

masakra355 do czego będizesz wykorzystywać kompa? Potrzbne Ci te dwa jaja?

3000+ Ci w zupełności wystarczy. Kumpel dwa tygodnie sobie go kupił razem z płytą DFI LanParty UT NF4 Ultra-D i wszystko mu chodzi suuper! Athlon jest tańszy o te 60zł od D 805 a dla niektórych to jest dużo.

Natomiast jak ja bym miał kupować to tylko AM2 :slight_smile:

zobaczymy do pierwszego kręcenia, jak zobaczy bios :stuck_out_tongue:

oo i tu się zgadzam :wink:

pentiak:

niby 2 rdzenie, ale korzysta z fsb166MHz(QPB:667) przez co jest wąskim gardłem, no i do tego wydajne chłodzenie musisz mieć, no ale za to są 2 jaja, które chwalą sobie osoby mające jajca, przedewszystkim komfort w windowsie.

Atek:jedno jajo :frowning: możliwość bardzo solidnego OC, mniej się grzeje, tańszy.

Jak bym miał wybierać to atka, ale dwujajowca. Wolałbym dozbierać co nieco(co robię przez pół roku ;/ ) ale będzie warto, jeszcze się przesiedzi na tym celofanie. A wybór pomiędzy tymi dwoma(chodzi o kaskę jaką bym miał)to by była ostateczność ostateczna.

Powiedz tylko po co. ?? Ja mam athlona 3000+ i podkręciłem go do 3800+

@masakra355 Najlepszym dla Ciebie wyborem będzie athlon 64 3000+