AMD Athlon 64 X2 4050e czy AMD Athlon 64 X2 4600EE?

Witam.

Mam dylemat do wyboru procesora do swojego nowego komputera.

Wybrać AMD Athlon 64 X2 4050e czy AMD Athlon 64 X2 4600EE?

Do jakich procesorów w serii bez literki EE bądź e (nie energooszczędnych) można porównać wydajność tych procesorów?

Pozdrawiam

a jaki masz teraz sprzęt? lub jaki zamierzasz kupić?

Sorka, że tak długo.

Płyta Główna: Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

Procesor: AMD Athlon 64 X2 EE 4600+ Socket AM2 BOX (65W) lub właśnie AMD Athlon 64 X2 4050e

Pamięć: GoodRam DDRII 2GB/800 CL5 (ewentualnie 2x1GB dla osiągnięcia lepszej wydajności)

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 250GB Serial ATA/300 7200rpm 16MB cache NCQ (zapis prostopadły) ST3250410AS

Napędy: DVD +/- RW LiteON LH-20A1S OEM

FDD 1.44MB - czarny panel przedni

Dźwięk / Muzyka: Sound Blaster Audigy SE PCI OEM

Obudowa: Spire BlackFin IV SP-2711B ATX czarno-srebrna

Zasilacz: Chieftec 350W GPS-350EB-101A wentylator 120mm ATX PFC

Systemn: Microsoft Windows XP Home Edition PL OEM SP2

A4 Tech Navigator Opto Ecco 612 silver - mysz

Q-line Mistral QL-117 PS/2 biała - klawiatura

Dzięki któremu procesorowi uzyskam lepszą wydajność ogólną komputera?

No nie bardzo z tą wydajnością… Ale do neta itp. starczy

A teraz poprawię zestaw.

Dysk Samsung Spinpoint F1

Napęd Pioneer DVR-215D

Zasilacz - Modecom MC 350W

RAM - 2x1GB weź.

Rozumiem, że to ma być tani zestaw?

tak, ale bez przesady. do 1100.

Czy jakbym ci zaproponował Pentiuma DC, to byś podkręcał?

jestem za AMD, nie podkręcam raczej

Tylko chodzi o to, że Pentium DC podkręcony do 3Ghz będzie znacznie szybszy od Athlona. A do czego w ogóle ci ten komputer potrzebny?

Planuję zakup komputera, który posłuży mi przez następne 8 (no, kilka) lat do: przeglądania internetu, tworzenia muzyki, lekkiej obróbki grafiki, pracy w Office - głównie Word, rozmawiania przez komunikatory, oglądania filmów, ściągania plików, słuchania muzyki, grania w CS’a 1.6 i chyba niczego więcej.

Przy korzystaniu z internetu: używam przeglądarki, odtwarzacza muzyki, komunikatora, aplikacji Neostrady, sporadycznie program p2p

Przy tworzeniu muzyki: używam wyłącznie programu do tego i mikrofonu oraz głośników / słuchawek

Przy graniu: używam owej gry i słuchawek / głośników, aplikacji Neostrady, sporadycznie program p2p oraz odtwarzacz muzyki

Przy pracy w Office: używam samego programu z tego pakietu, komunikatora, odtwarzacza muzyki, aplikacji Neostrady, sporadycznie przeglądarki oraz programu p2p

Przy ściąganiu plików: używam programu do tego, ale wyłącznie w tle innych, nigdy specjalnie czegoś nie ściągam

Przy słuchaniu muzyki: tak jak wyżej

Przy lekkiej obróbce grafiki: używam wtedy głównie internetu, gdyż nie używam na pewno Adobe Photoshopa, lecz wyraźnie lekkich programów - Paint / Photo Filtre

Przy oglądaniu filmów: program multimedialny / odtwarzacz oraz przy okazji program p2p

Nie potrzebna mi karta graficzna. Najtańsza nowa kosztuje trochę kasy, a za te same pieniądze jakby co mogę dokupić sobie moduł pamięci ram, który zabezpieczy stabilność działania przy pobieraniu pamięci na obsługę grafiki.

hmm myślę że taki sprzęt

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

AMD Athlon 64 X2 EE 4600+

GoodRam DDRII 2GB/800 CL5 (ewentualnie 2x1GB dla osiągnięcia lepszej wydajności)

WD3200AAKS na jednym talerzu

Napęd Pioneer DVR-215D

Dźwięk / Muzyka: Sound Blaster Audigy SE PCI OEM

Obudowa: Spire BlackFin IV SP-2711B ATX czarno-srebrna

Modecom MC 350w

posłuży ci długoo

Moim zdaniem lepiej Samsunga F1 320GB, przynajmniej wszystkie są na 1 talerzu :wink: