Amd Athlon 64 X2 4600 Box Podkręcanie

Witam

Jak w temacie do ilu byście podkręcili tego procka na boxowym chłodzeniu AMD Ja już troszkę go podniosłem i mam teraz z 2,41 2,45ghz aktualne temperatury wahanie od 38-48 stopni

Każdy procesor kręci się inaczej,mimo tego samego modelu,ale podobnie.

to podniosłeś go że huhu

He he no lepiej powoli i ostrożnie tym bardziej na tym chłodzeniu tak mi się przynajmniej wydaje,czekam na wasze propozycje i rady :slight_smile:

mój 4800+ na boxowym chłodzeniu poszedł z 2500mhz na 3000mhz. Temperatury po 12 godzinach w orthosie to 56 stopni rdzeń nr1 i 54 stopnie rdzeń nr2.

Na standardowych napięciach powinien dojść do 2.7-2.8max,ale podkręcaj go do póki nie będzie łapał za wysokich temperatur i męcz go co każde podkręcone GHZ ORTHOSEM.Tu masz link http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm jeśli temperatura w stresie będzie przekraczała 65 stopni to daj sobie już spokój.Jeśli czegoś nie wiesz to pytaj

super dzięki za link jak coś oczywiście będę pytał :wink:

Dodane 07.06.2009 (N) 23:51

ten ORTHOS chodzi już 5min i temperatury pokazuje 55 stopni góra więc chyba już pozostanę przy tym podkręceniu 2,45ghz ehh czas zmienić chłodzenie chyba

Spójrz jakie mam temperatury po wyczyszczeniu całego komputera i nałożeniu nowej pasty termoprzewodzącej na Athlonie X2 4400+

http://img390.imageshack.us/img390/3771/temperatury.jpg w stresie nie przekracza 40 stopni,podejrzewam że jakbym go podkręcił z 2.3 do 2.6 to do 50 stopni góra by wyrobił.Zastanów się może nad nową pastą,zależy ile masz już czasu swoją nałożoną bo może być okruszona.

PS. Boxowe chłodzenia w athlonach nie są wcale takie złe.

Kurde niezłe temperatury niezłe,a pastę mam starą odkąd kupiłem nowego kompa czyli pod koniec września 2008 :slight_smile: może to też przyczyna nie wiem a ile taka pasta może kosztować jakby coś ?

około 20 złotych, polecam MX-5 lub Zalman ZM-STG 1 : )

Tak,ZM-STG 1 są dobrymi pastamia a jeśli chodzi o MX-5 to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia.

nicolas12131 - czyściłeś komputer? radiator między innymi od procesora i wiatrak z kurzu?

Tak komp wyczyszczony ale temperatury są takie jak były dotychczas więc chyba jednak zakupie tą pastę na dniach jakoś chociaż mam też wahania co do tego wentylka AMD jedyny jego duży plus to CISZA :slight_smile:

Ale jak wiesz ja też mam wentylator boxowy i jest ok.Kwestia pasty.