Amd athlon 64 x2 dual core 5200+ temperatura

witam czy ktos mi moze pomoc moj komputer wariuje przy wlaczonej grze albo ogladaniu filmu wylacza sie

procesor: amd athlon 64 x2 dual core 5200+

płyta główna:Gigabyte GA-M56S-S3

karta graficzna:invidia GeForce 8600GT

zasilacz:fever model LC-8400BTX

chyba wszystko napisalam o moim kompie moze ktos mi pomoze moze mam zla temperature tylko ja nie potrafie sprawdzic jaka ona jest teraz pozdrawiam

Temperarurę możesz sprawdzić chociażby w BIOSie.

Mi zawsze najdokładniej pokazywał Everest.

tak wlasnie sprawdzalam w biosie pokazuje pomiedzy 60-90 stopni celciusza czy to jest prawidlowo??

Ile? 60-90*C? Po pierwsze skąd taki duży przedział? Po drugie powyżej 60*C to moim zdaniem jest za dużo, a 90*C to już masakra. Wiem, że procki mają jakieś zabezpieczenia termiczne i przy 90*C na pewno zadziała wyłączając go.

Przy zerowym obciążeniu do 90°C? Czy aby na pewno masz zamontowany radiator i wentylator, a może nie masz pasty termo przewodzącej?

a jak to sprawdzic ta paste bo ja nie mam zielonego pojecia czy ona tam jest

To najpierw musisz się w taką zaopatrzyć, bo nawet jeśli taka tam jest, to jej ponowne użycie po zdjęciu radiatora nie będzie rozsądne.

wyczyść radiator z kurzu i starej pasty, i zamontuj go ponownie z nową pastą.

Pasta z biegiem czasu traci swoje właściwości przewodzenia ciepła (robi się z niej taka twarda skorupa) i trzeba ją co jakiś czas zmieniać. Ja wymieniam średnio co dwa lata. Gdy kupujesz komputer w jakimś sklepie komputerowym, gdzie podczas składania takiej jednostki żałują na pastę, to pewnie trzeba to zrobić szybciej. Nie jest to skomplikowany zabieg, aczkolwiek należy zachować ostrożność, by nic nie uszkodzić.

Pasta sprzedawana jest w takich strzykaweczkach i kosztuje od 6 PLN wzwyż. Ja kupuję najczęściej taką za 8 PLN z domieszką srebra.

tu masz film jak to zrobic

Z YouTube’m to jest wygoda, nie? Ja ostatnio męczyłem się nad rozmontowaniem jednej anteny Ubiquiti i już mnie szlag trafiał, bo nie wiedziałem jak to zrobić, by nic nie zepsuć i na YouTube było rozwiązanie. Ktoś tam nakręcił i dobry miał z tym pomysł :slight_smile: