Amd Athlon 64 X2 który lepszy 3800+ czy 3800+ EE

Mam pytanko czy procesor Amd Athlon 64 X2 3800+ lepszy jest zwykły czy energooszczędny.

Różnią sie osiągami czy czymsiś?

Czy tylko po prostu jest energooszczędny i tyle, czy ma to jakieś wady.

Za pomoc bardzo dziękuję. :rotfl: :papa2: :wink:

Mówią że EE pobiera znacznie mniej Energii ale to kłamstwo ponieważ wersje EE (testy na purepc) pobierają ok. 6W mniej…

Wiadomo że lepiej kupić wersje EE

Ale jeżeli chcesz to kupić to się wstrzymaj i weź AMD X2 3600+ Brisbine 65nm… jest dobry do O/C

Nie jestem do końca przekonany, ale wydaje mi się, że różnica pomiędzy tymi procesorami sprowadza się jedynie do większej energooszczędności dla modelu 3800+ EE

a czym sie różni

od zwykłego

:?:

Od 3800+ różni się tym, że jest mniej wydajny ale(!) lepiej się kręci. Jeśli będziesz kręcił to bierz 3600+ Brisbane, jeśli nie no to możesz brać tego 3800+ EE (mniejszy pobór energii - mniejsza temperatura pracy).

ja nie kręcę więc wole mieć fabrycznie lepszego kopa więc wolę 3800+ EE dzięki.

Ja myślałem tylko że EE może mieć gorsze osiąga. Ale jak to nie pogorsza osiągów to biorę 3800+ EE i się cieszę 2 rdzeniówką. Tak dla checy powiem że sie przesiadam na tego proca z pentium 4 3,07 GHz ale w sokecie 478.

Parodia mówię wam, więc nawet bez kręcenia 3800+ EE będzie dla mnie perszingiem. A płytkę chce wziąść taką http://pclab.pl/art25940-6.html

A to pentium 4 działa z vistą premium i 1gb ramu i cyka jak się patrzy wymieniam bo uważam że jest za stary, ale osiągi ma niezłe.

bierz 3600+ Brisbane jest wykonany w 65nm a nie ta jak 3800+ i 3800+ EE w 90nm. lepiej się kręci

EE = EXTREME EDITION co oznacza większą wydajnośc wiec co tu tłumaczyć ?? przeważnie jest to więcej cache’u

3800+ zgodnie z danymi ze strony AMD mogą mieć tylko 512 na rdzeń czy w sumie 1MB L2. tak jak 3600+ brisbane

A czymś jeszcze się różni czy tylko podkręcaniem i że ma mniej GHz. :smiley:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

POST ROKU…

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj…

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

EE to Energy Efficient czyli mniejsze zapotrzebowanie na energie

To nie o to chodzi tu chodzi o mnie pooru energi

Weź Athlona X2 Brisbane 65nm nawet jak nie chcesz podkręcać bo ma więcej cachu :wink:

LOL?!?! Jakie extreme edition?! Skąd Ty to wziąłeś?! EE = Energy Efficient.

Zmiana na Foxconn albo Biostar.

Abit KN9

A grafike to pewnie z kosmosu?

:ok: potwierdzam

Ludzie słońca :x :x :x

No to Foxconn z 6100 (MCP61S) lub (MCP61P)

Może to ze mną jest coś nie tak, ale kolega chce płytę ze zintegrowaną grafiką, a z tego co się orientuję to brak takowej na KN9…

nie ma hdmi ani zintegrowanej grafy nie chce

tamta gigabyte jest super