Amd athlon 64x2 5200+ Temperatura

Witam.

Mój problem polega na tym, że podczas grania w gry komputer się wyłącza. Dzieje się tak tylko i wyłącznie podczas grania.

Procesor był sprawdzany programem HWMonitor i Core Temp i temperatury w spoczynku były na poziomie 30-40st. a podczas gry temperatura podnosiła się do 110(!)st.C i komputer się wyłączał. Co dziwne, gdy minimalizowałem grę (np. Counter-Strike) temperatura w momencie spadała do 60-70st. Pasta była wymieniana i to nie pomogło. Zdejmowałem obudowę i gdy komputer się wyłączał, sprawdzałem radiator a on był tylko trochę ciepły.

Procesor: Amd Athlon 64x2 5200+ 2,71GHz

chłodzenie boxowe czy inne ?

jaka płyta główna i zasilać ?

Chłodzenie boxowe.

Płyta główna - ASUSTeK Computer INC. M2N-MX SE Plus

Zasilacz - Take Me AC~230V 4A 50Hz

Zasilacz czarna lista!

http://forum.programosy.pl/czarna-lista … 57428.html

Chłodzenie do wymiany.

W obudowie ile wentylatorów?

a wyczyściłeś dokładnie procesor i radiator np spirytusem lub innym środkiem czy dołożyłeś tylko pasty

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … 5+&order=p

Polecam to założyć i zasilacz wymienić na markowy.

Przede wszystkim trzeba wyczyścić chłodzenie. Jeśli wyczyszczenie radiatora i wentyla nie pomoże, trzeba zdjąć radiator.wyczyścić starą pastę, nałożyć nową i dobrze przymocować.

Jeśli było wcześniej ok, raczej nie trzeba wymieniać chłodzenia, jeśli faktycznie się nie uszkodziło (w sumie nie slyszałem o odkształconym czy pękniętym radiatorze). Zasilacz to swoją drogą - kto chce wymienia, kto nie olewa sprawę, tutaj raczej winowajcą nie jest.

Wypalona pasta, lub/i źle zamocowane chłodzenie powodują właśnie takie problemy.

Z zasilaczem to bym aż tak nie przesadzał, nie on tu jest bezpośrednią przyczyną problemów. Jeśli resety będą występowały nadal po zbiciu temperatury w komputerze wtedy można pomyśleć o wymianie.

Pasta była nakładana ok ~1 tydzień temu. Nakładałem ją równomiernie przy użyciu karty kredytowej. Radiator wraz z procesorem czyściłem dokładnie spirytusem. Radiator jest przymocowany dokładnie, nie rusza się. Cały komputer był gruntownie przeczyszczony.

Problemy występowały również przed nałożeniem pasty i wyczyszczeniem komputera.

Skoro radiator jest zimny to znaczy, że nie przylega dobrze do obudowy procesora, być może jego podstawa jest nierówna. W spoczynku jest ok ponieważ procesor nie wytwarza dużo ciepła.

A jest możliwość, że czujnik temperatury się zepsuł? Czytałem na innych forach o tym samym problemie co ja mam, i w kilku przypadkach był uszkodzony.

Oczywiście, jest to możliwe.