AMD Athlon XP 3100+

(Cds A) #1

Mam do Was pytanie

czy wiecie cokolwiek o tym procesorze

szukalem na bardzo wielu stronach

nie ma za dużo o nim informacji, moze ktoś sie juz z tym prockiem spotkal

AMD Athlon XP 3100+

napiszcie jesli cos o nim wiecie

z gory dzieki

(system) #2

napewno jest dobry bo ma taktowanie 2200mhz(200 * 11), 400 FSB na plyty z socket A

(Patricko) #3

:arrow: Link aukcja bo aukcja ale troche info jest

(wieszak) #4

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … _2200.html

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=copperice

Troche info :))

(Cds A) #5

Dzięki za odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanie

ile musialbym miec ramu (min) do tego procesora

(Duch) #6

jeśli o RAM chodzi to odpowiedź zawsze jest jedna:

jak najwięcej :lol: minimum absolutne to 512MB, oczywiście jeśli zamierzasz grać itp.

w obecnej chwili najlepiej zakupić 2 x 512 w dual, ale do tego potrzeba płyty głównej, która dual obsługuje :slight_smile:

(Cds A) #7

FSB 400 Sockel A Mainboard, UDMA IDE Controller, 2x DDR-RAM Sockel, 2x PCI, 1x AGP, Externe Anschlüße: PS/2 Maus u. Tastatur, 4x USB 2.0, 1x Seriell, 1x Parallel, 1x VGA, 1x LAN, 3x Audio

mam takie informacje (wersja niemiecka)

Złączono Posta : 13.12.2005 (Wto) 15:37

Bo to chyba jest związane z ta pamięcia dual :slight_smile:

(Koks497) #8

Dagher nic tam niepisze o Dualu … zdaje sie ,ze plyta go nieobsluguje :frowning:

(Duch) #9

Dagher wystarczyło podać producenta i model płyty :slight_smile:

ale twoja IMHO dualu nie obsługuje :-k

(Cds A) #10

Dzieki

Mam nastepne pytanie:

jaki procesor jest waszym zdaniem najlepszy

napiszcie dlaczego tak uwazacie

i jeszcze co mozna, a czego nie darady robic na tym procku :slight_smile:

(Focus89) #11

Najlepszy, szczególnie jeśli chodzi o gry jest Athlon 64. Jest tańszy od Pentiumów 4 a bardzo często wydajniejszy. Do tego ten procesor został ogłoszony królem OverClockingu :mrgreen: . Jeśli chodzi o procki z niższej półki czyli Sempron i Celeron to zdecydowanie lepszy jest Sempron, który w zasadzie jest obciętą wersją A64, ma tylko zmniejszoną ilość pamięci cache z 512 na 128, niczym innym się nie różni od jego braciszka :slight_smile: ( no może ceną :stuck_out_tongue: ) .

(Blask Ognia) #12

Ja Ci proponuję zamiast Xp kupić Athlona 64 3000+ w zwyż na s.939. Z s.939 jest np. płyta Gigabyte’a z nForce 4, która obłsuguje zarówno dual, jak HIper Transport. To połączenie wraz z 512 1024MB ramu i jakąś dobrą kartą graficzną jest naprawdę niezłe. Mi na nim chodzi właściwie każda gra bez najmniejszych problemów mimo, żę mam 512 Ramu… Pozdrawiam.

Złączono Posta : 14.12.2005 (Sro) 10:57

Pawik ma tu świętą rację, ale osobiście radzę: jeśli masz o drobinę kasy wiecej kup Athlona nie Semprona. Jeśli chodzi o gry, to wzrost wydajności przez zwiększoną ilość cache jest dość mocno zauważalny.

(McDracullo) #13

Pamięć cache jest chyba do obsługi wielu aplikacji (ale może sie mylę) co nie znaczy ze Athlon jest lepszy i wydajniejszy!!

Athlon 64 posiada dwukanalowa obsluge pamieci dzieki czemu efektywniej wykorzystuje RAM (trzeba obsadzić porty Ram na plycie głównej takimi samymi koścmi).

Pozatym jest to król O/C (do O/C najlpiej wziąć plytkę DFI) !!

Niska temp. i stosunkwo cichy wentyl BOX’owy to koejne atuty. Nic tylko brać

(Blask Ognia) #14

A więc się pomyiłeś :- ) Athlon MOŻNA okreslić mianem lepszego miedzy innymi ze względu na większą ilość cachea, choć nie zawsze. Pentiumy 3 ghz mają jej aż 2 Mb, a wcale nie są lepsze, ale my tu porównujemy teraz Semprona, który to jest okrojoną wersją Athlona.

A więc posumowując. Athlon 64 jest lepszy raz, że ma więcej cacha co przyspiesza dostęp do pamieci Ram i zwiększa ilość danych możliwych do przechowania jako do użytku na zaraz, oraz przez to, że obsługuje dodatkowo tzw. Dual, ale do tego trzeba mieć też ODPOWIEDNIĄ PŁYTĘ GŁOWNĄ.

(McDracullo) #15

Każda płyta pod A64 (najlepiej s939) obsluguje dual. Poprostu nie jest to uzaleznonione od chipu jak w przyadku np. nVorce2.

(Blask Ognia) #16

Też prawda… się machnąłem :- )

(Cds A) #17

Dzieki za odpowiedzi

Zycze wszystkim wesołych świąt :smiley: :smiley: