AMD Athlon XP 3100+

Mam do Was pytanie

czy wiecie cokolwiek o tym procesorze

szukalem na bardzo wielu stronach

nie ma za dużo o nim informacji, moze ktoś sie juz z tym prockiem spotkal

AMD Athlon XP 3100+

napiszcie jesli cos o nim wiecie

z gory dzieki

napewno jest dobry bo ma taktowanie 2200mhz(200 * 11), 400 FSB na plyty z socket A

:arrow: Link aukcja bo aukcja ale troche info jest

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … _2200.html

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=copperice

Troche info :))

Dzięki za odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanie

ile musialbym miec ramu (min) do tego procesora

jeśli o RAM chodzi to odpowiedź zawsze jest jedna:

jak najwięcej :lol: minimum absolutne to 512MB, oczywiście jeśli zamierzasz grać itp.

w obecnej chwili najlepiej zakupić 2 x 512 w dual, ale do tego potrzeba płyty głównej, która dual obsługuje :slight_smile:

FSB 400 Sockel A Mainboard, UDMA IDE Controller, 2x DDR-RAM Sockel, 2x PCI, 1x AGP, Externe Anschlüße: PS/2 Maus u. Tastatur, 4x USB 2.0, 1x Seriell, 1x Parallel, 1x VGA, 1x LAN, 3x Audio

mam takie informacje (wersja niemiecka)

Złączono Posta : 13.12.2005 (Wto) 15:37

Bo to chyba jest związane z ta pamięcia dual :slight_smile:

Dagher nic tam niepisze o Dualu … zdaje sie ,ze plyta go nieobsluguje :frowning:

Dagher wystarczyło podać producenta i model płyty :slight_smile:

ale twoja IMHO dualu nie obsługuje :-k

Dzieki

Mam nastepne pytanie:

jaki procesor jest waszym zdaniem najlepszy

napiszcie dlaczego tak uwazacie

i jeszcze co mozna, a czego nie darady robic na tym procku :slight_smile:

Najlepszy, szczególnie jeśli chodzi o gry jest Athlon 64. Jest tańszy od Pentiumów 4 a bardzo często wydajniejszy. Do tego ten procesor został ogłoszony królem OverClockingu :mrgreen: . Jeśli chodzi o procki z niższej półki czyli Sempron i Celeron to zdecydowanie lepszy jest Sempron, który w zasadzie jest obciętą wersją A64, ma tylko zmniejszoną ilość pamięci cache z 512 na 128, niczym innym się nie różni od jego braciszka :slight_smile: ( no może ceną :stuck_out_tongue: ) .

Ja Ci proponuję zamiast Xp kupić Athlona 64 3000+ w zwyż na s.939. Z s.939 jest np. płyta Gigabyte’a z nForce 4, która obłsuguje zarówno dual, jak HIper Transport. To połączenie wraz z 512 1024MB ramu i jakąś dobrą kartą graficzną jest naprawdę niezłe. Mi na nim chodzi właściwie każda gra bez najmniejszych problemów mimo, żę mam 512 Ramu… Pozdrawiam.

Złączono Posta : 14.12.2005 (Sro) 10:57

Pawik ma tu świętą rację, ale osobiście radzę: jeśli masz o drobinę kasy wiecej kup Athlona nie Semprona. Jeśli chodzi o gry, to wzrost wydajności przez zwiększoną ilość cache jest dość mocno zauważalny.

Pamięć cache jest chyba do obsługi wielu aplikacji (ale może sie mylę) co nie znaczy ze Athlon jest lepszy i wydajniejszy!!

Athlon 64 posiada dwukanalowa obsluge pamieci dzieki czemu efektywniej wykorzystuje RAM (trzeba obsadzić porty Ram na plycie głównej takimi samymi koścmi).

Pozatym jest to król O/C (do O/C najlpiej wziąć plytkę DFI) !!

Niska temp. i stosunkwo cichy wentyl BOX’owy to koejne atuty. Nic tylko brać

A więc się pomyiłeś :- ) Athlon MOŻNA okreslić mianem lepszego miedzy innymi ze względu na większą ilość cachea, choć nie zawsze. Pentiumy 3 ghz mają jej aż 2 Mb, a wcale nie są lepsze, ale my tu porównujemy teraz Semprona, który to jest okrojoną wersją Athlona.

A więc posumowując. Athlon 64 jest lepszy raz, że ma więcej cacha co przyspiesza dostęp do pamieci Ram i zwiększa ilość danych możliwych do przechowania jako do użytku na zaraz, oraz przez to, że obsługuje dodatkowo tzw. Dual, ale do tego trzeba mieć też ODPOWIEDNIĄ PŁYTĘ GŁOWNĄ.

Każda płyta pod A64 (najlepiej s939) obsluguje dual. Poprostu nie jest to uzaleznonione od chipu jak w przyadku np. nVorce2.

Też prawda… się machnąłem :- )

Dzieki za odpowiedzi

Zycze wszystkim wesołych świąt :smiley: :smiley: